Parmak İzini Unutun, Microsoft Öyle Bir Güvenlik Sistemi Geliştirdi ki

Parmak İzini Unutun, Microsoft Öyle Bir Güvenlik Sistemi Geliştirdi ki

Telefon kilidi güvenlik sistemlerin da parmak izi yöntemi de geride kalıyor. Microsoft yeni nesil Windows Phone’larda kullanmak üzere yeni bir patent aldı.

Telefonları kilitlememiz ve güvenliğini sağlamamız için birçok yöntem var. Microsoft alışılagelmiş yöntemlerin dışına çıkarak son derece yeni bir yöntemin patentini aldı. Bu sistemin gelecek nesil Windows Phone’larda kullanılacağı düşünülüyor.

Microsoft’un yeni kilit açma yöntemi parmaklarınızın uzunluğunu, birbirleriyle olan farklılıklarını ve parmak uçlarınızın anatomik özelliklerini tanımayı hedefliyor. Microsoft daha güvenli bir sistem projesi olarak bu yöntemin patentini aldı.

Bu sistemde telefonun üzerine 4 parmağınızı yerleştirerek kendinize parmaklarınızın belirlediğiniz şekilde yerleştirilmesini sağlayarak şifrenizi oluşturuyorsunuz.

Bunun yanı sıra Microsoft, telefonlar ve tabletler için cihazı karşınıza alarak belirli bir vücut hareketiyle kilitlenip, açılmasını sağlayabilen yeni bir güvenlik patenti de aldı. Bu noktada mobil cihazları belli bir mesafeden yanına gitmeden de açıp kapatabilmek mümkün olabiliyor. Bu sistem Xbox, PC, tabletler ve akıllı telefonlarda kullanılabilecek. 

Android'in Yeni Belası Stagefright'a Çare Yok

Bütün Steam Hesapları Tehdit Altında

YORUMLAR