Parola Yöneticisi OneLogin Hacklendi

Parola Yöneticisi OneLogin Hacklendi

Eğer parola yöneticisi OneLogin kullanıyorsanız haberler kötü. Ne yazık ki şirket bu hafta içinde bir hackerın sisteme sızdığını ve kullanıcılara ait bazı hassas bilgilerin de ele geçirildiğini duyurdu.

Yaşanan skandala ilişkin bilgiler bir hayli kısıtlı ancak şirketin güvenlik ve risk yönetimine başkanlık eden Alvaro Hoyos blog paylaşımında hackerın; uygulamaların ve kullanıcıların verilerini içeren veritabanı tablolarına ulaşabildiğini söyledi.

Saldırıyla ilgili elde bulunan tek kaynak olan Hoyos'un paylaşımına göre şirket hemen bazı hassas bilgileri özel olarak şifreledi ancak hackerların şifreyi çözme yetisi olup olmadığı da bilinmiyor. San Fransisco merkezli OneLogin şirketinin 44 ülkede 2.000 teşebbüsü bulunuyor. Yine Hoyos'un not ettiğine göre saldırı 31 Mayıs günü 14:00 itibarıyla başladı.

Şuan için OneLogin, şirket dışından güvenlik uzmanlarıyla beraber yaşanan saldırıyı soruşturuyor. Müşterilerine atılan her adımı da bildiren şirket atılması gereken adımları da kullanıcılarına bildiriyor. Hoyos, saldırıyla ilgili tek kaynak olan bloğunu ise “Müşterilerimizin bize duyduğu güven bizim için zirvedir” ifadesiyle sonlandırdı. Ancak ortada bir bilgi kıtlığının olduğu aşikar ve OneLogin şuan için Hoyos’un sunduklarından fazlasını vermiyor. Önümüzdeki günlerde saldırının bilançosunun netleşmesi bekleniyor.

WannaCry Virüsünden Kurtulmak İçin Bir Şifre Çözme Aracı Geliştirildi

560 Milyon Kullanıcı Adı ve Şifre Sızdırıldı

YORUMLAR