Patlayan iPhone 5S, 16 Yaşındaki Çocuğu Neredeyse Öldürüyordu

Patlayan iPhone 5S, 16 Yaşındaki Çocuğu Neredeyse Öldürüyordu

Orijinal şarj cihazları kullanmanın pek çok zararı olduğunu daha önce defalarca yazdık. "Çakma" olarak tabir edilen ucuz bir iPhone şarj cihazı neredeyse bir çocuğun ölümüne sebep oluyordu. 

iPhone 5S’i orijinal olmayan bir şarj cihazıyla şarj etmek isteyen 16 yaşındaki bir çocuk, infilak eden telefon nedeniyle çıkan yangından sonra 3’üncü derece yanıklarla hastaneye kaldırıldı. Tüm akıllı cihazların orijinal şarj cihazlarıyla şarj edilmesi gerektiği kullanım kitapçıklarının ilk uyarı maddelerinden biri. Ancak ABD’de Josh Shultz sahte bir iPhone şarj cihazının kurbanı oldu.

Shultz gece yatak odasında, yattığı yerin hemen yanında duvarda prize takılı duran sahte iPhone şarjını telefona taktı ve uykuya daldı. Bir süre sonra patlama sesi, yoğun yanık kokusu, duman ve oğullarının çığlığıyla gece yarısı uyanan anne ve baba hemen sesin geldiği yöne, Shultz’un odasına doğru koştular. Oğullarını alev almış yatağı bir yangın söndürücüyle söndürmeye çalışırken buldular. Ancak Shultz'da yanıyordu. Oğullarını ve odadaki yangını güçlükle söndüren Schultz ailesi soluğu hastanede aldı.

Şarj cihazını bir benzin istasyonundan aldığını daha sonra polise anlatan Josh Schultz, orijinal şarj cihazını kaybettiği için bu yola başvurmak zorunda kaldığını anlattı. Patlayan iPhone 5S Schultz’un odasını harabeye çevirirken, genç adam 3’üncü derece yanıklarla hastaneye yatırıldı.

iPhone mu Yoksa Android mi Tartışması Kanlı Bitti

YORUMLAR