Patlayan iPhone XS Max Az Kalsın Öldürüyordu

iPhone XS Max Patladı

Akıllı telefon kullanıcılarının korkulu rüyası olan telefon patlaması bir kez daha gerçekleşti.

Amerika'da yaşayan iPhone kullanıcısının telefonu yeşil ve sarı renkte dumanlar çıkardıktan sonra birden alev alıp yanmaya başladı! Telefon yanmaya başladığı sırada arka cebinde olduğunu söyleyen kullanıcı; pantolonunu çıkararak yara almaktan son anda kurtuldu. Telefonun herhangi bir darbe sonucu değil, durduk yere yanmaya başladığını belirtiyor.

Telefonunu Apple servisine götürdükten sonra 20 dakika kadar derdini müşteri temsilcisine anlatmak zorunda kalmış, ardından telefon müşteriden alınıp yaklaşık bir saat kadar incelenmiş. Mağdur kullanıcı bu  yaşadığı olay karşısında yaşadığı şoktan dolayı Apple'ı dava etmeye hazırlandığını belirtti. Ayrıca Apple servisinin kendisi ile yeterince hızlı ilgilenmemesi sebebiyle de şikayetçi.

iPhone XS Max telefonlarda bunun kronik bir sorun olup olmadığına dair kesin bir bilgi yok. Umuyoruz ki 2016 yılında Samsung Note 7'lerde yaşanan batarya problemi gibi bir sorun ile karşı karşıya olmayız.

Apple iPhone XS Max telefonunun Türkiye'de 14.000 TL yani bir araba fiyatında olduğunu düşünürsek; sizin başınıza böyle bir olay gelseydi ilk tepkiniz ne olurdu?