PayPal ve Coinbase, Bitcoin Ödemeleri İçin İş Birliği Yapıyor

PayPal ve Coinbase, Bitcoin Ödemeleri İçin İş Birliği Yapıyor

İnternet ortamının en güvenli online ödeme sistemlerinden biri olan PayPal tarafında bugün ilginç haberler var. Hali hazırda mobil ödeme sisteminin yeni özelliği One Touch ile meşgul olan PayPal, bununla birlikte bir de Bitcoin işine giriyor. 

Geçtiğimiz günlerde Braintree'nin CEO'su Bill Ready'nin yaptığı açıklamalara göre çok yakında kullanıcılar PayPal aracılığıyla ödemelerini mobil üzerinden rahatlıkla yapabilecek. Özellikle mobil tarafından ödeme yapmayı kolaylaştırmak için bu tür bir sisteme başvuran PayPal ekibi, bununla da yetinmiyor ve Coinbase ile birlikte Bitcoin işine de girişiyor.

Ready'nin yaptığı bir diğer açıklamaya göre bu, PayPal'ın ilk defa Bitcoin tarafına adım atacağı anlamına geliyor. Mobil ödeme tarafından Bitcoin sistemini aktif etmek isteyen PayPal ekibi, Coinbase ile partnerlik anlaşması yapmaya hazırlanıyor. Mobil sistemi kullananların ise ödemeleri kabul edebilmesi için Coinbase cüzdanlarına sahip olması gerekecek.

PayPal'ın Bitcoin tarafında gireceği belki de aklımıza gelecek en son şeydi. Fakat resmen bu da oluyor. Ne kadar işe yarar görünse de aslında birçok açıdan tehlikeli de olabilen BitCoin sistemi, bakalım PayPal tarafında nasıl iş yapacak. 

Spotify'da Karşınıza Artık Video Reklamlar Çıkacak

YORUMLAR