PC - Konsol Karması Piston İçin Ön Siparişler Açıldı

Valve'ın Steam platformu ile uyumlu şekilde çalışacak olan PC ve konsol karması Piston 999 dolarlık fiyat etiketi ile ön siparişe açıldı.

PC - Konsol Karması Piston İçin Ön Siparişler Açıldı

İlk olarak CES 2013 tüketici elektroniği fuarında karşımıza çıkan Piston, Steam Box dedikodularına bir son vermişti ve Steam destekli olarak oyun oynanamasını sağlayacak olan bir konsol olarak ortaya çıkmıştı.

Xi3 tarafından üretilen ve bir PC – Konsol karması olan cihaz hem ufak boyutları hem de yüksek performansı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Konsol oyunları yerine PC oyunları oynamak isteyen ancak PC'lerin büyük yapısından şikayet eden kullanıcılar için hazırlanan cihaz, ön siparişlere açıldı ve 999 dolar fiyat etiketi ile satışa sunuldu.

999 dolarlık versiyonda 128 GB SSD depolama alanı barındıran Piston, 340 dolar karşılığında 256 GB ve 750 dolar karşılığında 512 GB depolama alanına kavuşturulabiliyor. Ayrıca sahip olduğu 8 GB RAM ile 4 çekirdekli 3.2 Ghz işlemcisi ile adeta bire oyun canavarı haline gelen cihazın yıl sonuna kadar satın alanlara gönderilmesi planlanıyor.

Ürüne olan yüksek talep nedeniyle Xi3'ün üretime yetişmekte zorlandığı ve tüm siparişleri yetiştirebilmek için elinden geleni yaptığı da şirketin başkanı ve kurucusu Jason A. Sullivan tarafından açıklandı.

Valve'ın Steam platformu üzerinden satın alınan oyunların kolayca oynanmasını sağlayacak olan Piston'un 2013'ün en iyi cihazlarından birisi olacağı şimdiden neredeyse kesinleşmiş durumda.

Cihazı almak isterseniz resmi sitesinden ön sipariş verebilirsiniz.

Yayınevleri Amazon'a karşı birleşti!

YORUMLAR