PC Kullanma Alışkanlığımızı Kaybediyoruz

PC Kullanma Alışkanlığımızı Kaybediyoruz

İşyerinden çıkıp eve gittiğinizde yine PC başına geçip takılıyorsanız artık azınlıktan sayılırsınız. Çünkü artık PC ile oyun oynamaktan başka bir şey yapan pek yok.

ComScore araştırma sonuçlarına göre kullanıcılar artık masaüstü bilgisayarlarını kullanma alışkanlıklarını hızla terk ediyor ve mobil cihazlara yöneliyorlar. PC kullanma alışkanlığı neredeyse sadece PC oyunları oynayanlar için bir zorunluluk haline geliyor. İnternette dolaşmak, sosyal medyada takılmak, anında mesaj ve e-posta göndermek ya da kontrol etmek için artık sadece akıllı telefonlar kullanılıyor.

ComScore’ un yayınladığı araştırma rakamları da bu konuda etkileyici bir düşüş işaret ediyor. 2014 yılından 2015 yılının Aralık ayına kadar PC ve Dizüstü bilgisayarlarından uzaklaşanların oranı yüzde 9,4 artmış görünüyor. 2015 Aralık ile 2016 Şubat ayın düşüş oranı ise 2015 yılının Aynı dönemine oranla yüzde 7,6 artmış.

ComScore akıllı telefon satışlarındaki artışa doğru orantılı olarak kullanıcıların sabit cihazlardan uzaklaştığına dikkat çekiyor. Wall Street Journal’ın açıkladığı bir rapora göre de sadece ABD’de 2015 yılında 567 milyar dakika bulan yıllık PC üzerinden internet kullanımı hızla düşüyor. Bu arada evinde PC olanların yüzde 97’sinin akıllı telefon sahibi olması da dikkat çekiyor. 

PC Satışlarında Düşüş Yaşanıyor, PC'yi Terk mi Ediyoruz?

Tablet PC ve PC Rekabeti Başladı, Sizce Tabletler PC'leri Döver mi?

YORUMLAR