PC Oyuncuları Dikkat: Yeni Bir Tehdit Yazılımı Paranızın Peşinde

PC oyuncularını hedef alan çok zararlı yeni bir ransomware saptandı.

PC Oyuncuları Dikkat: Yeni Bir Tehdit Yazılımı Paranızın Peşinde

Yeni türeyen bir ransomware (tehdit yazılım) PC oyuncularının hayatını zindana çeviriyor. Bilgisayarlara sızan yazılım oyunculardan para sızdırıyor.Bilgisayar tarihinin en kötücül yazılımı olan CryptoLocker’ın bir türü olan yeni bir tehdit PC oyuncularını hedef aldı. Yazılımın etkilediği oyun sayısı hem çok fazla, hem de en çok oynanan oyunları kapsıyor.

Oyuncuların oyun saklama dosyalarını veya çevrimiçi hesap bilgilerini ele geçirerek kilitleyen yazılım, bu kilidi açmak için para sızdırmaya çalışıyor. Bu yeni türeyen ransomware (tehdit yazılımı) eğer istenen miktara ödenmezse tüm oyun geçmişini ve hesabı siliyor.

Yazılım şimdiye kadar Call of Duty, StarCraft, Diablo, Fallout, The Elder Scrolls, Warcraft, Minecraft, Assassin’s Creed, Bioshock, World of Warcraft, League of Legends ve World of Tanks gibi oyunların kullanıcılarını tehdit etti. Tehlike listesindeki oyun sayısı her geçen gün artıyor.

Öte yandan sadece oyun oynayanlar değil oyun üreten geliştiriciler de tehdit altında. RPG Maker, Unreal Engine ve Unity3D ile oyun tasarlamaya çalışan geliştiricilerin de dosyalarını kilitleyen yazılım, aynı tehdidi savuruyor.

2014 yılında CrytoLocker PC kullanıcılarından bilgileri saklayıp, tehdit yoluyla 3 milyon doların üzerinde para sızdırmıştı. 9 ay süren bir çabadan sonra bu kötücül program engellenebilmişti. 

Google Şifrelerinizi Çalan Trojan'a Dikkat Edin

Angry Birds Stella POP Yayınlandı

Terminatör T-1000'in Akıllı Likit Metal Teknolojisine Ulaşıldı

Asus ZenWatch'dan Slogan: Altın Elma Alacak Kadar Deli misiniz?

YORUMLAR