PC Satışları, iPhone Satışlarının Gerisine Düşmek Üzere

PC pazarı iPhone satışlarının bile gerisine düşmek üzere.

PC Satışları, iPhone Satışlarının Gerisine Düşmek Üzere

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde PC pazarı ile ilgili düşüş haberleri, teknoloji sayfalarının manşetleri olmuştu. Bu yıl çok daha farklı bir durum söz konusu. PC pazarı iPhone’lar tarafından tehdit altında.

Elbette birbirinden son derece farklı iki cihazın rakip olması 'düşünülemez' gibi gelse de durum farklı. Mobil cihaz pazarı o kadar hızlı gelişip büyüyor ki, akıllı telefonlar PC'lerin yerini hızla alıyorlar.

PC Satışlarında Düşüş Yaşanıyor, PC'yi Terk mi Ediyoruz? Haberimizin üzerinden çok geçmedi. PC pazarını 2016 yılına kadar geride bırakacak tanıdık bir oyuncu bu pazarı zorluyor.

iPhone satışları PC pazarını 2015 yılında geride bırakacak gibi görünüyor. 2015 yılının ilk çeyreğinde Windows işletim sistemine sahip PC satışlarında yüzde 6 bir düşüş var. Gartner pazar raporuna göre, bu düşüş oldukça hareketli ve bu hareket satışların artacağı müjdesi vermiyor. 2014 yılında 295 milyon PC satışının yapıldığını raporlayan Gartner, 2015 yılında bu rakamın 285 milyona düşeceğini ön görüyor. Öte yandan 2015 satış ivmesine göre iPhone ve OS X cihazlar sene sonuna kadar 302 milyon satış adedine ulaşacaklar.

PC Satışlarında Düşüş Yaşanıyor, PC'yi Terk mi Ediyoruz?

PC Pazarı Düşündüğümüzden Daha Hızlı Küçülüyor

YORUMLAR