PC Üreticilerinden Önemli Windows 10 Uyarısı

PC Üreticilerinden Önemli Windows 10 Uyarısı

Temmuz ayının sonunda tanıştığımız Windows 10, toplamda 120 milyondan fazla kurulum sayısına ulaşmasına rağmen, kullanıcıların yaşadığı uyumluluk sorunları malesef hala devam ediyor. Yeni bir işletim sistemi olduğu için gerekli optimizasyonları yapılmayan program ve oyunları çalıştırırken sorun yaşayabileceğiniz Windows 10'un çilesini ise büyük PC üreticileri çekiyor.

Windows 7 ve 8 sahiplerine Microsoft tarafından sunulan ücretsiz Windows 10 yükseltme seçeneği nedeniyle kısa sürede çok ilgi görev ve indirilen işletim sistemi için büyük PC üreticilerinin teknik destekleri açıklama yapma gereği duydu.

Windows 10'a geçtikten sonra karşılaşılan sorunların çözümü için bilgisayar üreticilerine koşan tüketiciler, firmalardan aldıkları yanıtla biraz şoka giriyorlar diyebilirim. Özellikle laptoplarda kullanılan yazılımların çıkardığı uyumluluk problemleri nedeniyle firmaları arayıp yardım istediğinizde bir önceki kullandığınız Windows'a geri dönmeniz istenebilir.

Dell ve HP marka dizüstü bilgisayara sahip olan kullanıcıların karşılaştığı bu cevap ise yeni karşılaştığımız bir durum değil. Windows'un bir üst versiyona birlikte çıkmasıyla birlikte bu tür büyük firmaların da güncellemesi gereken yüzlerce yazılım oluyor. Bunu kısa sürede çözemeyen firmalar ise müşterilerine eski Windows işletim sistemlerini öneriyorlar. Böylelikle bir süre Windows 10 kullanmayarak tam destek ve gerekli yazılım güncellemeleri sunulduğunda Windows 10'a daha sağlıklı bir geçiş yapılabiliyor.

Firmaların aksine Windows 10'un gelişme sürecini hızlandırmak isteyen Microsoft, henüz Windows 10'a geçmeyen fakat ücretsiz geçme fırsatı olan Windows 7 ve Windows 8 kullanıcılarına bilgisayarlarını her açtıklarında bir pencere üzerinde Windows 10 ücretsiz yükseltme seçeneğini ekrana getiriyor.

Siz de sahip olduğunuz laptoplarda Windows 10'a geçerek yaşamış olduğunuz sorunlarınız varsa bizlere alttaki yorum bölümünden ya da Twitter adresinden bildirebilirsiniz.

Windows 10 Yüklü Bilgisayarınızı Hızlandırın

YORUMLAR