Pebble Watch Kepenk Kapatıp Kaçtı Müşterileri Çok Fena Açıkta Kaldı

Pebble Watch Kepenk Kapatıp Kaçtı Müşterileri Çok Fena Açıkta Kaldı

Pebble bir zamanlar Apple Watch’ın en büyük rakibi olacak deniyordu. Ancak bu akıllı saatin ömrü çok uzun olmadı ve Pebble akıllı saat resmen kepenkleri kapadı. Kickstarter’da 500 bin dolar hedefleyen Pebble. Proje destek süresinin bitimine saatler kala, 12  milyon 110 bin dolar toplamayı başarmış ve tarihe geçen toplu fonlama girişimlerinden biri olmuştu. Ancak şimdi bu paralarla beraber sır olmuş durumda.

Pebble akıllı saatlerin en önemli özelliği e-paper denilen elektronik kağıt ekranlar kullanıyor olmalarıydı. Bu ekranlar sayesinde Pebble ürünleri pil ömürleri oldukça uzun olabiliyordu.

7 günlük batarya ömrüyle gündeme gelen Pebble Time, önceki modellerinden farklı olarak artık renkli bir ekrana ve bir mikrofona sahipti. Pebble Watch uygulama mağazasında bulunan 6 bin 500 uygulamanın hepsiyle uyumlu olan Pebble Time, kullanıcılarını uygulama çeşitliliği açısından da sokmayacaktı ama her şey düşünüldüğü gibi olmadı.

Bloomberg’in haberine göre Pebble Watch, borç batağına girdiği için kapılarını kapatmak zorunda kalmış. Bu durumda sadık müşterileri tamamen açıkta kalmışlar. Anlaşmalı satış noktalarına Pebble Watch desteği tamamen ortadan kalkınca, müşterilere verilen bire bir destek de yok oldu. Bu şu anlama geliyor, eğer bir Pebble Watch sahibiyseniz ve cihaza bir şey olursa artık o saat bir çöpten ibaret. Hiçbir şekilde destek ve servis alamayacaksınız.

Kickstarter’da Pebble Watch’a destek verip saat sözü aldıysanız ve hala size bir saat gönderilmemişse umudu kesin, artık size bir saat gönderilmeyecek.

Yaklaşık aylarca 12 küsur milyon doların üzerine oturup birden bire kapılarını kapatıp iflas bayrağı çeken şirketin akıbeti bilinmiyor. 

Apple Watch'a Sürpriz Rakip, Pebble Time

Pebble Akıllı Kol Saati İncelemesi

YORUMLAR