Pentagon, 22 Milyon Dolarlık Gizli Bir UFO Projesi Yürütmüş

Pentagon, 22 Milyon Dolarlık Gizli Bir UFO Projesi Yürütmüş

New York Times, Cumartesi günü çok ilginç bir iddiayı manşetlerine taşıdı. Habere göre, federal hükümet, UFO'ların varlığını araştıran gizli bir Pentagon projesine yaklaşık 22 milyon dolar harcamış. 

Advanced Aerospace Threat Identification (İleri Havacılık Tehditlerini Tanımlama) isimli gizli UFO programı, 2007 yılında başlamış ve 5 sene boyunca devam etmiş. 2012 yılında bazı çevrelerin baskısıyla sonlandırılan program, dönemin Demokrat senatörü Harry Reid'in girişimi ile hayata geçmiş.

New York Times gazetesinin haberine göre, UFO programı kapsamında gökyüzünde şüpheli cisimlere rastlanan ve normalin dışında bir hızlı hareket eden nesnelerin görüldüğü bölgeler mercek altına alınmış. Ayrıca programda, Amerikan askeri uçaklarının tanımlanamayan bazı nesnelerle karşılaşmalarını içeren videolar da analiz edilmiş.

Pentagon, Gizli Bir UFO Projesi Yürütmüş

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'un 22 milyon dolarlık gizli UFO programının ilk finansörlerinden Harry Reid, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Gerçek orada bir yerde" ifadelerini kullandı. 

 

 

Reid, devam eden Tweet'inde şu ifadeleri kullandı: 

"Eğer birileri cevapları bildiklerini düşünüyorsa, kendilerini kandırıyorlar. Yanıtları bilmiyoruz ama soruları sormamıza neden olacak çok fazla kanıt söz konusu. Bu bilim ve ulusal güvenlik ile ilgili. Eğer Amerika bu yanıtları bulmak için öncülük etmez ise başkaları edecektir"

 

 

Bu yıl Kongreden emekli olan Reid, Times'a programdan gurur duyduğunu söyledi. Reid, "Bunu başlattığım için üzgün değilim ve utanmıyorum. Daha önce kimsenin yapmadığı bir şey yaptım" dedi.

Harry Reid, aynı zamanda ABD'nin düşman silahları üzerinde araştırma yaptığı ve hakkında birçok UFO senaryosunun yazıldığı 51. Bölge'nin bulunduğu Nevada'nın eski senatörüydü.

Amerika, UFO'ların varlığını ortaya koymuş olabilir mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR