Pentagon'dan Açıklama: UFO'ların Varlığından Şüphe Etmiyoruz

Pentagon'dan Açıklama: UFO'ların Varlığından Şüphe Etmiyoruz

Geçtiğimiz hafta ABD Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) UFO'ların varlığını araştıran 22 milyon dolar bütçeli gizli bir proje yürüttüğü ortaya çıkmıştı. Advanced Aerospace Threat Identification (İleri Havacılık Tehditlerini Tanımlama) isimli gizli UFO programının direktörü, UFO'ların varolduğuna dair şüphe bulunmadığını söyledi.

İleri Havacılık Tehditlerini Tanımlama programının varlığı, New York Times gazetesinin araştırması ile ortaya çıkmış ve ABD kamuoyunda büyük bir yankı bulmuştu. Pentagon, gelen tepkiler üzerine açıklama yapmış ve 2007 yılında başlayan programın 2012 yılında sonlandırıldığını bildirmişti.

Dönemin Demokrat senatörü Harry Reid'in girişimi ile hayata geçen bu çok gizli Pentagon projesi, belirtilen tarihte sona ermemiş olabilir. Program direktörü Luis Elizondo, CNN yayınında yaptığı açıklamada görevinden yalnızca iki ay önce ayrıldığını ifade etti.

UFO'lar Üstün Teknolojiler Kullanıyor

Elizondo, UFO'ların insanlığın sahip olduğundan çok daha üstün teknolojiler kullandığını söyledi. Yapılan çalışmalar ışığında UFO'ların varlığının makul şüphenin çok ötesinde olduğu kanısına vardıklarını belirten Elizondo, "UFO'ların oluşturduğu potansiyel tehdit karşısında ülkelerin bilinçli olması gerekiyor" diyerek önemli bir uyarıda bulundu.

UFO programı kapsamında gökyüzünde şüpheli cisimlere rastlanan ve normalin dışında bir hızla hareket eden nesnelerin görüldüğü bölgeler mercek altına alınmıştı. Elizondo, bu bölgelerin genellikle nükleer tesisler ve enerji santralleri olduğunu söyledi.

UFO'ların Varlığından Şüphe Etmiyoruz

Şu ana kadar tespit ettikleri bütün UFO'larda, aşırı manevra yeteneği, ses patlaması olmadan sesten hızlı sürat, saatte 8 bin mile ulaşan hız, kumanda yüzeylerinin olmaması gibi ortak unsurlara rastladıklarını dile getiren Elizondo, ''Hiçbir zaman düşmanlık sergilemediler ama bu dünyada kimsenin yapamayacağı şekilde manevra yapmaları karşısında bir şeyler gerçekleşebileceğine dair tetikte ve bilinçli olunmalı'' dedi.

Pentagon UFO

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'un 22 milyon dolarlık gizli UFO programının ilk finansörlerinden Harry Reid, olayın gün yüzüne çıkmasının ardından attığı tweette, "Eğer birileri cevapları bildiklerini düşünüyorsa, kendilerini kandırıyorlar. Yanıtları bilmiyoruz ama soruları sormamıza neden olacak çok fazla kanıt söz konusu. Bu bilim ve ulusal güvenlik ile ilgili. Eğer Amerika bu yanıtları bulmak için öncülük etmez ise başkaları edecektir" ifadelerini kullanmıştı.

UFO'ların varlığına inanıyor musunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR