Periscope İki Yeni Özellik İçin Güncellendi!

Periscope İki Yeni Özellik İçin Güncellendi!

Mobil cihazlar üzerinden canlı yayın yapmaya imkan sağlayan ve diğer kullanıcılarla sohbet etmeye izin veren Periscope, iki yeni özelliğini aktif etmek için uygulamasını güncellendi.

Twitter tarafından geliştirilen ve yönetilen popüler canlı yayın uygulamasının milyonlarca aktif kullanıcısı var. Ülkemizde de birçok ünlü ismin kullandığı bu uygulama hem iOS hem de Android platformunda yer alıyor.

Periscope üzerinden yapılan canlı yayınlarda kameranın dik olarak tutulması zorunluydu. Yani telefonunuzu yatay konuma getirdiğinizde canlı yayın değişmiyor ve görüntü bozuk kalıyordu. Uygulama geliştiricileri bu eksikliği kısa sürede giderdi ve bu güncelleme paketinin içine yatay video özelliğini ekledi. Milyonlarca kullanıcı uygulamayı güncelledikten sonra hem yatay hem de dikey bir şekilde canlı yayın yapabilecek.

Uygulamayı kullanarak canlı yayın yaptığınızı arkadaşlarınıza duyurmak ise ayrı bir sıkıntıdır. Sizi ne kadar fazla kullanıcı izlerse o kadar popülerliğiniz artar. Bu yüzden de ikinci bir özellik olarak Facebook'ta Periscope üzerinden yaptığınız canlı yayınları paylaşabileceksiniz.

Bu arada Android kullanıcılarına özel olarak ek bir özellik daha aktif hale getirildi. Yaptığınız canlı yayını özel hale getirerek sadece belirlediğiniz kişilere izletmeniz artık mümkün. Bu özelliğin çok yakında iOS'e de gelmesi bekleniyor.

Periscope'u denediniz mi?

Twitter'ın Canlı Yayın Uygulaması Periscope'u Kullanmak Hangi Durumlarda Tehlikeli?

Periscope'un Canlı Yayın Özelliğine İhtiyaç Duyabileceğimiz 10 An

YORUMLAR