Periscope İlk 10 Günde 1 Milyon Defa Kullanıldı

Periscope İlk 10 Günde 1 Milyon Defa Kullanıldı

Twitter bugün canlı yayın platformu olan Periscope uygulaması hakkında bazı açıklamalar yaptı. Twitter CEO’su Dick Costollo 10 günde 1 milyon defa uygulamanın kullanıldığını açıkladı. 

Mart ayının 26’sında yayınlanan uygulamanın ilk 10 günde bu kadar ilgi görmesi, uygulamanın mağazalardaki sıralamasını da değiştirmiş. App Store’da iOS uygulamalar sıralamasında 167’inci sıraya yükselen uygulama, sosyal platformlarda tercih sıralamasında da 22’inci oldu.

App Store uygulama takip grafiklerinde Periscope ve rakibi Meerkat’ı karşılaştırınca, ortaya Periscope’un daha başarılı olduğu çıkıyor.

 

Periscop'un popülerliğine karşı, Meerkat App Market'te oldukça düşük bir grafik çiziyor.

Costollo, Periscope’un yayına alınmasından sonra Twitter üzerinde daha fazla video paylaşımı olduğuna da dikkat çekti.

Twitter’ın canlı yayın uygulaması olan Periscope, özellikle ünlü insanlar tarafından hızla benimsendi. Daha sonra politikacılarında bu uygulamadan faydalanarak basın toplantılarını paylaştıkları da gözlemlenmişti. Periscope’ta canlı yayına başlandığında takipçilere bir bildirim gidiyor ve takipçileriniz de bu yayını kendi takipçileriyle paylaşabiliyor. Böylece yapılan yayının izleme ve değerlendirilebilme şansı artabiliyor.

Periscope Güncellendi ve Yayın Kontrolleri Gelişti

Twitter'ın Beklenen Özelliği Android'e de Geldi

YORUMLAR