Periscope Kullanıcıları 110 Yıllık Videoyu 1 Günde İzliyor

Periscope Kullanıcıları 110 Yıllık Videoyu 1 Günde İzliyor

Twitch gibi kullanıcıların kişisel hayatlarını çevrimiçi olarak insanlarla paylaştığı mobil yayın uygulaması Periscope, yeni açıklanan rapora göre rekor izlenme sayısına ulaştı ve hızla artmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz cumartesi günü 1 yılını dolduran Periscope, video izlenme sayılarını analiz edip internetle paylaştı. Söz konusu rapora göre Periscope kullanıcıları günlük 110 yıllık video izliyor. İlk yılını 200 milyon video ile dolduran Periscope için devasa bir rakam.

Periscope yetkilileri 7 ay önce kullanıcıların günlük 40 yıllık video izlerken bu rakamın bir anda 110 yıllık videoya zıplamasını şaşkınla karşıladıklarını açıkladı. Ne kadar kullanıcıya sahip olduklarını açıklamayan Periscope yetkilileri bu konuyu nedense gizli tutuyor, fakat izlenme oranlarıyla hesaplandığında bu rakam 10 milyon kullanıcıya kadar çıkabiliyor.

İşin ilginç yanı ise Periscope'un bu rakamının sadece Android ve iOS olması. Henüz tarayıcı bazlı Periscope rakamları açıklanmış değil. 110 yıllık videonun 1 günde izlenmesi, tarayıcı tarafını da hesaba katarsak daha da yüksek olabilir.

Periscope Yayınları Twitter'dan İzlenebilecek

Periscope Yayınları İçin Artık GoPro Kameranızı Kullanabilirsiniz

YORUMLAR