Periscope Kullanıcılarına Müjde! Yayınlarınızı Artık İstediğiniz Kadar Saklayabileceksiniz

Periscope Kullanıcılarına Müjde! Yayınlarınızı Artık İstediğiniz Kadar Saklayabileceksiniz

Periscope ile canlı yayın yapmak artık oldukça kanıksanmış bir durum haline gelirken, servis yeni bir özelliğini daha test etmeye başladığını duyurdu.

Twitter hesabı sahibi Periscope kullanıcıları artık yaptıkları canlı yayınları 24 saat değil istedikleri kadar cihazlarında saklayabilecekler. Bu yenilikle beraber 24 saatlik yayın muhafaza edebilme politikası da değişmiş oluyor.

Kullanıcıya açık beta test sürecinin bugün itibarıyla başladığını duyuran Periscope, bundan böyle kullanıcılarının yaptıkları yayınları uzun zaman dilimlerine yayarak arşivleme özelliğine sahip olduklarını resmen açıkladı. Periscope a gelen #save özelliği uygulamaya gelen tüm yenilikleri de kapsıyor ve her hangi bir uyumsuzluk göstermiyor.

Periscope'un CEO'su Kayvan Beykpour, kullanıcıların bu yeni servisi yapılan canlı yayının sonuna #save etiketini yazarak kolaylıkla kullanabileceklerini söylüyor. Bu komut tercih edilen yayınları Periscope üzerinde kalmasını sağlıyor. Kullanıcılar daha önce Periscope yayınlarının kalıcı olabilmesi için üçüncü parti yazılımlar kullanıyorlardı. Yeni servis ile beraber kullanıcıların bu tür çözümler aramasına da gerek kalmıyor. 

Periscope Androidde Nasıl Kullanılır?

Periscope Yayınları Twitter'dan İzlenebilecek

YORUMLAR