Periscope Yayınları İçin Artık GoPro Kameranızı Kullanabilirsiniz

Periscope Yayınları İçin Artık GoPro Kameranızı Kullanabilirsiniz

Twitter'ın geliştirdiği canlı yayın uygulaması Periscope, dünya genelinde ve ülkemizde beğenilerek yoğun olarak kullanılmaya başlandı. Uygulamaya gelen yeni güncelleme ile birlikte, GoPro Hero4 kamerası olan ve Periscope yayını yapmayı sevenler artık telefonlarının ön kamerasına bağımlı olmayacak.

Periscope uygulamasını güncelleyen ve GoPro Hero4 sahibi olanlar, kameralarıyla yayına başlamak için öncelikle akıllı telefonlarındaki GoPro uygulamasını herzamanki gibi kullanarak GoPro kameraları ve akıllı telefonlarını eşleştiriyorlar. Ardından uygulama güncel özelliği sayesinde akıllı telefona bağlı olan GoPro kamerayı otomatik olarak algılıyor ve GoPro Hero4 kameranızı kullanarak yayına başlayabiliyorsunuz.

Fakat uygulamanın bu özelliği şu an için yalnızca iOS işletim sistemli cihazlara sunulmakta. Android işletim sistemli cihazlar için ise kısa süre içerisinde aynı özelliğin gelmesi bekleniyor.

Sony, daha önce de GoPro kameralarından yayın yapmak isteyenler için Periscope'a benzeyen Meerkat adlı uygulamaya da bu desteği sunmuştu. Bunun haricinde HeroCast adlı bir kablosuz aktarıcı cihaz da Sony tarafından satılıyor. Bu cihaz sayesinde de yayınlarınızı kolaylıkla paylaşabiliyorsunuz.

Periscope'a kayıtlı olan 10 milyon adet kullanıcıdan kaç tanesi aktiftir bilinmez ama firmanın açıklamasına göre uygulama üzerinde her gün izlenen video miktarı 40 yıldan fazla bir süreye denk geliyor.

YORUMLAR