Periscope'a Naklen Yayın Yerini Bulma Özelliği Geldi

Periscope'a Naklen Yayın Yerini Bulma Özelliği Geldi

Periscope’da yenilikler bitmiyor. iOS Periscope kullanıcıları artık yayınların yapıldığı lokasyonları da bulabilecekler.

Dün yapılan Periscope güncellemesinden sizleri Periscope Güncellendi, Artık Türkçe haberimizle haberdar etmiştik. Bu güncelleme iOS üzerinde kullanıcılara bir yenilik daha getiriyor. Canlı yayınların yapıldığı mekanlar haritalar üzerinde daha belirgin olarak saptanabiliyor. Canlı yayınları yapanlar bu özelliğin herkese açık olup olmamasını ayarlardan kontrol edebiliyorlar. Canlı yayını yapan kullanıcı lokasyonunun belli olmasını isterse bu özelliğe izin verebiliyor. Aşağıdaki resimde uygulama güncellemesinin ekran görüntüsünü görebilirsiniz.

Periscope bu özelliği yayının yapıldığı yeri son derece kesin saptayabiliyor. Yayının yapıldığı nokta haritada çok az hata payıyla bulunabiliyor. Canlı yayınların yapıldığı ülke ve şehirlere zoom yaparak kesin lokasyonlara ulaşılabilme imkanı şimdilik sadece iOS’a özel. Ancak Periscope’un güncellenme hızına bakılırsa bu özellik her an Android’e de gelebilir.

Dün yapılan güncellemeyle beraber 29 dilde kullanıma sunulan Periscope, ilk kullanıma başlandığı andan itibaren en popüler uygulamalar arasında yer alıyor ve bu yükselişini önemli güncellemeleriyle hızla devam ettiriyor. 

Periscope'un Canlı Yayın Özelliğine İhtiyaç Duyabileceğimiz 10 An

Periscope TV Kanallarını Çileden Çıkardı

Periscope Güncellendi ve Yayın Kontrolleri Gelişti

YORUMLAR