Periscope'ta Artık Yayıncılar Canlı Yayında Çizim Yapabilecek

Periscope'ta Artık Yayıncılar Canlı Yayında Çizim Yapabilecek

Son zamanların en popüler canlı yayın yapma uygulaması Periscope, kullanıcı sayısı arttıkça kendini geliştirmeye devam ediyor. Son yapılan güncellemeyle birlikte Periscope birbirinden güzel özelliklere kavuştu.

Bildiğiniz üzere isteyen herkesin canlı yayın yapabildiği Periscope, mobil cihazlar üzerinden kullanılıyor. Gelişmiş bir tasarıma sahip olduğu için oldukça fazla sevilen bu canlı yayın yapma uygulaması, kullanıcılarını kendisine bağlayacak yeni bir özelliğini daha aktif hale getirdi.

İlk olarak geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan canlı yayında çizim yapma özelliği artık resmi olarak uygulamaya eklenmiş durumda. Periscope uygulamasını güncelledikten sonra isteyen herkes canlı yayın sırasında izleyenlere istediğini çizebilecek. Bu çizimler sayesinde soru ve cevap olarak farklı türlerle yayın konuları üretilebilir. Çizim özelliğini kullanmak için yapmanız gereken işlem oldukça basit. Canlı yayın ekranına basılı tutuyorsunuz ve karşınıza çıkan kalem sayesinde çizim yapmaya başlıyorsunuz, işte bu kadar.

Periscope'a kazandırılan diğer yeni bir özellik ise istatistik kısmında. Yani ön planda olmayan ama oldukça işe yaran bir bölümle alakalı. Yaptığınız canlı yayını kaç kişinin izlediğini ve kaç kişinin tekrar tekrar izlediğini artık ayrıntılı olarak öğrenebileceksiniz. 

Periscope'un resmi Twitter hesabından duyurduğu yukarıdaki özellikler zamanla sizin cihazınızda da aktif olacaktır. Güncelleme dalga dalga yayıldığı için hemen uygulama mağazasına gitmemenizde fayda var.

Güncellenmiş Periscope uygulamalarını aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz:

Periscope'un Canlı Yayın Özelliğine İhtiyaç Duyabileceğimiz 10 An

Periscope Kullanıcıları 110 Yıllık Videoyu 1 Günde İzliyor 

YORUMLAR