PES 2015 Sistem Gereksinimleri Ne Olacak?

PES 2015 Sistem Gereksinimleri Ne Olacak?

Eğer siz de Konami'nin bu sene yayınlayacağı PES serisinin yeni futbol oyunu PES 2015'i merakla bekliyorsanız ve oyunu bilgisayarlarınızda oynamak istiyorsanız sistem gereksinimleri sizin için önemli bir nokta olacaktır. Özellike serinin bir önceki oyunu PES 2014 ile futbol oyunları konusunda FIFA karşısında başarısız bir tablo çizen Konami PES 2015 ile serinin özüne geri döneceğinin ve oyunculara kendini affetireceğinin sözünü vermişti. İşte bu noktada oyunun her özelliğiyle FIFA karşısında güçlü bir tablo çizmesi gerekiyor. PES 2015 sistem gereksinimleri de PES serisinin FIFA karşısında avantaj kazanabileceği noktalardan biri.

Daha önceden yayınlanan FIFA 15 sistem gereksinimlerinde oyunun sadece 64 bit sistemlerde çalışacağı duyurulmuştu. Oyunun FIFA 14 gibi Windows XP'ye destek vermemesi PES karşısında sistem gereksinimleri açısından en zayıf noktalarından biri. PES 2015'in de bu anlamda PES 2014 gibi Windows XP'ye destek vermesi bekleniyor.

İşlemci konusunda oyunun minimum 2.0 GHZ hızına sahip bir çift çekirdekli işlemciye ihtiyaç duyacağı tahmin edilebilir. Oyundaki yapay zeka ve tribün atmosferi gibi özelliklerin geliştirilmesine bağlı olarak işlemci gereksiniminin yükselebilmesi doğal. PES 2015'in yeni nesil konsollara çıkacak olması da onun sistem gereksinimlerini artırabilecek bir diğer sebep. Çünkü yeni nesil için geliştirilen oyunlar eski nesil oyunlara göre daha gelişmiş hesaplamalar içermekteler. Bu hesaplama yükünün altından kalkmak ise daha çok işlem gücü demek.

PES 2015'te Shader Model 3.0 ve DirectX 9 desteğine sahip bir ekran kartına ihtiyaç duyulabilir. Yine yeni nesilin bir getirisi olarak minimum 1 GB video belleğine ihtiyaç duyulabilir.

PES 2015'in RAM olarak minimum 2 GB RAM ile çalışabileceği söylenebilir. Windows XP'yi destekleyen bir oyunun bu bellek miktarını desteklemesi oldukça doğal olur.

Burada açıkladığımız bilgilerin resmi bilgiler olmadığını belirtmekte fayda var. Konami'den PES 2015 sistem gereksinimleri ile ilgili resmi bir açıklama yapıldığında sizinle paylaşıyor olacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

GTA 4 İçin Watch Dogs Modu Yayınlandı, Hemen İndirin!

YORUMLAR