PES 2016 Çıktı; Fakat Oyun Severleri Tatmin Etmeyi Başaramadı

PES 2016 Çıktı; Fakat Oyun Severleri Tatmin Etmeyi Başaramadı

Konami'nin bu sene büyük iddialarla piyasaya sürmeye hazırlandığı ve 2015'in en heyecanla beklenen futbol oyunları arasında yer alan PES 2016, 16 Eylül tarihinde resmi olarak çıkış yaptı. PES 2016 Demo sürümü de bilgisayar için 18 Eylül'de yayınlandı. Oyunun çıkışının üzerinden neredeyse 1 hafta geçti. Geçen bu sürenin ardından oyun ile ilgili ilk yorumlar ve eleştiriler de gelmeye başladı. PES 2016 yenilenmiş bir grafik motoru, yapay zeka ve oyun dinamiklerini beraberinde getirdi. Fakat anlaşılan o ki Konami oyunu geliştirmekte başarılı olamamış. Oyun için Steam üzerinden yapılan oyuncu yorumları PES 2016'ın eğlenceli bir içerik sunmakta başarısız olduğuna işaret ediyor.

Konami'de işler bir süredir kötü gitmekteydi. En son Hideo Kojima'nın Konami'den ayrılması üzerine Konami büyük çoğunlukla mobil oyunlara yöneleceğini açıklamıştı. Bu kötü gidişatın PES 2016'yı etkilemiş olabileceği varsayılabilir.

PES 2016 için Türk oyun severlerin en büyük şikayeti ise oyunun Türk takımlarına ve Türk futbol ligine yer vermemesi. Oyunun PES 2014 ve PES 2015 kadar kötü olduğunu iddia eden oyuncular yapay zekanın yetersiz olduğuna, kalecilerin saçma hareket ettiğine işaret ediyor. Ayrıca oyunun online modu lag nedeniyle problemli bir oynanış sunuyor.

Eğer PES 2016'nın nasıl bir oynanış sunduğunu merak ediyorsanız PES 2016'nın demosunu bu bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz:

Eğer PES 2016'yı FIFA 16 ile karşılaştırmak isterseniz FIFA 16'nın demosunu da bu bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz:

YORUMLAR