PES 2016 Oyuncularına Güzel Haber, Ücretsiz UEFA EURO 2016 İçeriği Yolda!

PES 2016 Oyuncularına Güzel Haber, Ücretsiz UEFA EURO 2016 İçeriği Yolda!

Eğer sıkı bir PES 2016 oyuncuysanız sizin için güzel bir haberimiz var. Konami'nin geçtiğimiz aylarda büyük vaatlerle yayınladığı PES 2016 beklenen başarıyı yakalyamamıştı. Özellikle oyunun online modunda yaşanan problemler oyuncuları PES 2016'dan soğutmuş, bu problemlere data paketlerinden ve kayıp öğelerden kaynaklanan sorunlar da eklenince iş ciddi bir hal almıştı. Konami'nin serinin bir önceki oyunu PES 2015'te daha da kötü bir performans sergilediği düşünülürse firmanın kendini affettirmesi için çok çabalaması gerekecek.

Neyse ki Konami yaptığı hataların farkına varmış. Japon geliştirici bu yaptığı hataları affettirmek için önümüzdeki dönemde PES 2016 oyuncularına tamamen ücretsiz olarak sahip olabilecekleri bir indirilebilir içerik sunacak. Bu içerik bize UEFA EURO 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı PES 2016 içerisinde oynayabilme imkanı verecek.

İndirilebilir içeriklerin oyunculara ücretsiz olarak sunulması çok yaygın bir durum değil. Birçok firma indirilebilir içerikleri yeni içerik geliştirebilmek için bir gelir kaynağı olarak görüyor. CD Projekt gibi firmalar Witcher 3 gibi oyunlarda olduğu gibi indirilebilir içeriği oyuncuları oyunlarının orijinal versiyonlarını satın almaya teşvik etmek için kullanıyorlar ve bu işte de bir hayli başarılılar. Konami'nin benzer bir yol izlemesi kaybettiği oyuncu kitlesini geri kazanması açısından bir hayli mantıklı bir adım olacaktır.

Peki PES bu adımlarına rağmen başarılı olacak mı, yoksa FIFA 16 altında ezilmeye devam mı edecek? Anketimize katılarak görüşlerinizi belirtebilirsiniz:

YORUMLAR