PES 2016 Ücretsiz Sürümü Geliyor!

PES 2016 Ücretsiz Sürümü Geliyor!

EA Sports’un dünya genelinde satış rekorları kıran Türkçe futbol oyunu FIFA 16’nın gördüğü ilgi karşısında kolları sıvayan Konami, PES 2016'nın ücretini daha düşük tutmakla yetinmedi; bu platformlar için ücretsiz sürüm çıkarma hazırlığında olduğunu açıkladı.

Hem FIFA 16’nın hem de Pro Evolution Soccer ya da çoğumuzun söylediği şekilde PES’in yenisi çıkalı uzun zaman oldu. FIFA mı, PES mi? tartışması tam sonlandı derken oyunun yapımcı ismi Konami’nin açıklaması gündeme bomba gibi düştü. Pro Evolution Soccer 2016’nın ücretsiz sürümü ilk aşamada PlayStation 3 ve PlayStation 4 kullanıcılarına sunulacak ve Exhibition Mode’da aralarında Bayern Munich, Juventus, AS Roma, Brezilya ve Fransa’nın da bulunduğu 7 takım yer alacak. Normal maçın yanı sıra eksiksiz antrenman bölümü olacak ve PES MyClub özelliğine sınırsız erişim sunulacak.

PES 2016’nın ücretsiz sürümünün demodan en önemli farkı ise içerik ve oynanışta karşımıza çıkacak. Tüm PES 2016 sezonu boyunca içerik güncellemeleri sunulacak ve oynanış yönünden fark olmayacak. Henüz karar aşamasında olan futbol severlerin oyuna genel göz atmaları için hazırlanmış özel sürüm 8 Aralık'ta indirilebilir olacak. PC platformuna gelip gelmeyeceğine dair Konami tarafından henüz bir açıklamanın yapılmadığını da ekleyelim.

YORUMLAR