PES 2018'de Şaşırtan Türkiye Hatası!

Japonya merkezli Konami şirketinin son futbol oyunu olan PES 2018, rakibi FIFA 2018'e göre daha az beğenildi. Son yıllarda bu durumu bir türlü lehine çeviremeyen Konami, şimdi de Türkiye'yle alakalı komik bir hatada bulundu. Geçtiğimiz hafta oyun severlere sunulan oyunun memleket seçme kısmında Akhisar yerine 'Akuhisaru' hatası gözlerden kaçmadı.

Çıkardığı son 2-3 oyunla bir türlü başarılı olamayan Konami, yeni oyununda pek çok Türk oyuncunun dikkatini çeken bir hata yaptı. Çok önemli bir hata olmamasına rağmen, oyun severlerin gözünde kaçmayan  'Akuhisaru' hatası sosyal medya içerisinde de kısa sürede bir hayli konuşuldu.

Ayrıca hataya dair yapımcı Konami'den henüz bir güncelleme duyurusu yayınlanmadı ancak kısa süre içerisinde bu tip ufak tefek hataların giderileceğini düşünüyorum. Çünkü PES serisini her zaman FIFA'dan önce piyasaya sürmek isteyen yapımcı Konami, oyunun detay kısımlarında aceleci davranıyor.

Buna ek olarak geçtiğimiz günlerde Apple da bir şehrin yazımında hata yapmıştı. Haritalar uygulamasında Afyonkarahisar şehrini 'Ayfonkarahisar' yazan Apple, kısa sürede hatasını düzeltmişti.

YORUMLAR