PES 2018'in Çıkış Tarihi Açıklandı!

PES 2018'in Çıkış Tarihi Açıklandı!

Dört gözle beklenen PES 2018'in çıkış tarihi resmi olarak açıklandı. Konami tarafından yayınlanan bir blog yazısıyla oyunun 14 Eylül 2017'de yayınlanacağı kesinleşmiş oldu. 

PES 2013'ün ardından bir düşüşe geçen seri, son birkaç yıldır yaptığı ataklarla eski yerini geri almak için mücadele etmeye başlamıştı. Her sene futbol oyunu sevenler tarafından merakla beklenen oyun serisinin son üyesi için Konami iddialı açıklamalar da yaptı. Bu sene "Efsanelerin Doğduğu Yer" sloganı ile hayranlarının karşısına çıkacak olan PES 2018'in, daha önce görülmemiş yeniliklerle geleceği söylendi.

PES 2018'in son 10 yılda çıkan hiçbir PES oyununda yapılmadığı kadar büyük değişikliklerle piyasaya çıkacağını belirten Konami, yeni oyunda oyuncuların, sahadaki aksiyon üzerinde mutlak kontrol sahibi olmalarını sağlayan ve aynı gerçek hayattaki futbolcular gibi davranan, hareket eden ve tepkiler veren futbolcuları yönettikleri bir tarzın geliştirildiğinin üstünde durdu. Bununla birlikte oyunda göreceğimiz diğer değişiklikler de tek tek anlatıldı:

PES 2018'deki Yenilikler

  • REAL Touch +: Maçlar artık daha gerçekçi tempoda oynanacak ve yeni stratejik top sürme tekniği ile daha gerçekçi kontroller sunulacak. REAL Touch + özelliği ile oyuncuların gelen topun yüksekliğine ve hızına bağlı olarak topu kontrol etmek için vücutlarının göğüs, kafa veya bacak kısımlarını daha aktif biçimde kullanmalarını da sağlayacak. Tüm duran top pozisyonları da baştan elden geçirildi; bunu özellikle penaltı atışlarında ve tek kişilik santra rutininde göreceksiniz.
  • REAL Capture: Yeni geliştirilen bu sistemle birlikte gündüz ve gece maçları arasındaki atmosfer farkı daha gerçekçi olacak. Bununla birlikte Camp Nou ve Signal Iduna Park gibi stadların çevresindeki bölgelerin, zeminlerinin ve tünellerin aslına uygun biçimde yansıtılması için 20,000’den fazla unsur özenle hazırlanılmış şekilde karşımı çıkacak. Geliştirme sürecinde gerçek oyuncularla gerçek sahalarda yapılan motion capture çalışmaları sayesinde, maç içerisinde hareketler gereçeğe en yakın haline getirilecek. 
  • Oyuncu Modellemeleri: Konami'nin partnerlik imzaladığı takımların oyuncuları ile yaptığı çalışmalarla birlikte, geçtiğimiz sene doruk noktasına çıkan gerçekçi oyuncu modellemeleri daha iyi olacak. Bununla birlikte saha, forma ya da buna benzer diğer ayrıntılar da daha iyi görünecekler. 
  • myClub: FIFA'daki Ultimate Team moduna benzer şekilde hazırlanan myClub için yapılan geliştirmeler oyuna eklenecek ve daha iyi bir deneyim sunması sağlanacak. 
  • PES LEAGUE: e-Spor konusunda daha büyük adımlar atan Konami, dünyanın en iyi 16 oyuncusunu bir araya getirerek, 200,000 dolar büyüklüğünde bir turnuva düzenleyecek ve buna katılım haklarını da oyun içindeki başarıya göre verecek. 

14 Eylül 2017'de PC (Steam), Playstation 4, Playstation 3, Xbox 360 ve Xbox One platformları için çıkacak olan oyunun bir de PES 2018 FC Barcelona Special Edition adı altında özel bir paketi de oyuncuların beğenisine sunulacak. Bu pakette 1,000 myClub parası ve 5 myClub futbolcu temsilcisine – Bir UEFA Şampiyonlar Ligi futbolcusu garanti – ek olarak kadronuza eklenecek FC Barcelona’dan bir EFSANE futbolcu da yer alacak. Oyun için yayınlanan ilk tanıtım videosunu ise hemen aşağıdan izleyebilirsiniz:

PES 2017 Bu Ay Mobile Geliyor

Maradona ile Pes 2017 Arasındaki Büyük Kavga Sonunda Bitti

PES 2018 İçin İlk Bilgiler Ortaya Çıktı

YORUMLAR