PES 2019 Duyuruldu! İşte İlk Bilgiler

PES 2019 çıkış tarihi

Futbol oyunu sevenlerin dört gözle beklediği yapımların başında gelen PES 2019, bugün itibarıyla resmi olarak duyuruldu.

Oldukça hoş bir videoyla duyuru yapan ve sevnelerini mutlu eden Konami,  PES 2019 çıkış tarihi hakkında da bilgi verdi.

David Beckham PES 2019

Japon oyun geliştiricilerinin ellerinden çıkan Pro Evolution Soccer, ilk olarak 2001 yılında piyasaya sürülmüş ve oyuncular alternatif bir futbol oyunuyla daha karşılaşmışlardı. Özellikle PES 2006 ve PES 2013 oyunlarıyla futbol oyunu sevenlerin kalbinde yer etmeyi başaran seri, yaşadığı lisans sıkıntılarına rağmen çokça oynanmaya devam edilmişti.

Dün yapılan açıklamayla birlikte 9 Mayıs yani bugün duyurulacağı söylenen PES 2019 için ilk videolar bugün itibarıyla yayınlandı. Oyunda yer verilecek ilk yeniliklerden bir tanesi David Beckham olarak gösterildi. Efsane oyuncunun birebir kopyasının PES 2019 ile oyuncularla buluşacağı ve efsanenin oyunda kendisine yer bulacağı belirtildi. Beckham ile birlikte karlı hava şartının geliştirilerek tekrar oyuna eklendiği söylenenler arasında yer aldı.

PES 2019 myClub tarafındaysa yeni oyuncu kartlarının aktif edileceği ve performanslara göre haftalık olarak yeni kartların myClub sistemine dahil edilmeye başlanacağının altı çizildi.

PES 2019 Çıkış Tarihi

PES 2019 çıkış tarihi yine paylaşılan ilk bilgilerden bir tanesi oldu. Genellikle eylül aylarında raflardaki yerini alan serinin bu sefer 30 Ağustos’ta PC, Playstation 4 ve Xbox One platformlarında oynanabilir olacağı kaydedildi.

Henüz oynanış videosunu bizlerle paylaşmayan Konami, hemen yukarıdaki duyuru videosunda, PES 2019’un ilk görsellerini merak edenlerle buluşturdu. Oyuncuların futbol tarzlarının ve gerçekte yaptıkları hareketlerin oyuna aktarılmaya çalışıldığını belirten Konami, bunun için Twitter üzerinden bir başka video daha yayınladı.