Pet Şişelerdeki Sular Hakkında Korkunç Açıklamalar Yapıldı

Giderek plastikten daha arındırılmış bir dünya ortaya çıkarken aynı zamanda bazı konularda plastikten bir türlü kurtulamıyoruz. Örneğin suları saklamak için kullandığımız pet şişeler plastiğin en fazla kullanıldığı alanlardan bir tanesi olarak biliniyor. İşte haberimizin detayları.

Su içmek isteyen insanlar genellikle pet şişelerde bulunan suları tercih ediyor. Ancak bu suların ne kadar sağlıklı olduğu ile ilgili bilim insanları tedirgin edici açıklamalar yapmaya devam ediyor. Son yapılan araştırmalarda pet şişelerdeki suyun şişeden bazı materyaller içerdiği ortaya çıktı.

Pet şişelerdeki sular tüketiciyi ürkütüyor

Tüketici Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Vekili Sinan Vargı pet şişelerdeki sular ile ilgili bazı önemli detaylara yer verdi. Öncelikli olarak suların son kullanma tarihine dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı. Normal şartlarda pet şişelerde bulunan suların son kullanma tarihi 15 ile 18 ay arasındadır.

Birçok işletme bu süreye uymuyor ve genellikle beklenenden çok daha geç bir şekilde suyun tüketimi yapılabiliyor. Ayrıca tüketici dernekleri federasyonu genel başkanına göre pet şişelerdeki sular birden fazla yaz görüyor veya donuyorsa genellikle kullanılmaz hale gelir. Pet şişelerde bulunan suyun plastiği aşındırması ile birlikte bazı parçaların suya karışması önemli bir tedirginlik yaratıyor.

Neredeyse herkesin kullandığı plastik şişelerdeki sular ile ilgili siz neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.