Peugeot, Otonom Arabalar Kervanına Katılıyor

Peugeot, Otonom Arabalar Kervanına Katılıyor

Anlaşılan o ki, yakın bir gelecekte kimsenin araba kullanmaya heves edeceği yok. İnanın biz de bu kervana katılan markalara yazarak bile yetişemiyoruz. Peugeot 3008s serisi de bu kulvarda kendine bir yer açmaya çalışıyor.

Daha geçen gün Apple'ın otonom arabasından bahsederken, Ford, Honda, BMW, Nissan ve Mercedes-Benz, Tesla, Google, Faraday Future ve Nvidia gibi otonom sürüş konusunda yeni sektör oyuncularından da biraz söz etmiştik. Bu oyuncular arasına Fransa Kralı (!) Peugeot'da dahil oluyor. Yukarıda adı geçen diğer büyük otomobil üreticileri gibi, Peugeot'da, gelecek nesil otomobillerin otonom sürüş özelliği ile öne çıkabileceğine inanıyor. MIT spin-off teknolojisi nu-Tonomy ile yapılan ortaklık sayesinde Fransız otomobil üreticisi, bunu Singapur'da yeni bir otobüste deneyerek başlatacak. Spin Off teknolojileri, örnek aldıkları temel teknoloji modellerini evrimleştiren ve onları yeni özelliklerle bütünleştirebilen tüm teknolojiler için kullanılabilen bir terim.

Yapılan anlaşmaya göre, nuTonomy'nin kendi kendine sürüş yazılımı ve "ihtisaslaşmış sensörleri", bu yaz boyunca özelleştirilmiş Peugeot 3008s'e serisine kurulacak ve ardından Eylül ayında Singapur'un sokaklarında serbest bırakılacak. Bu testlerde başarı sağlanırsa, araçların kent ortamlarında nasıl davrandığı ve sürücülerin otomasyon sistemleriyle nasıl etkileşime geçtiğini değerlendirilerek üretime devam edilecek.

Google Biz Akıllı Araba Yapmıyoruz Akıllı Şoför Yapıyoruz Dedi

Nvidia, Akıllı Arabaların Beyni Olacak Yeni Xavier İşlemcisini Tanıttı

YORUMLAR