PewDiePie Hayranlarını Yine Çileden Çıkardı

PewDiePie Hayranlarını Yine Çileden Çıkardı

 

57 milyondan fazla abonesi bulunan ve dünyanın en popüler YouTube yayıncısı olan PewDiePie, yeniden ırkçı yorumlar yapmaya başladı.

Bundan bir süre önce Tamindir.com sayfalarında "Disney Stüdyoları Irkçı Esprilerinden Dolayı PewDiePie ile Bağlarını Kopardı" haberiyle sosyal medyada gündeme gelen YouTuber, anlaşılan o ki, ırkçılık söylemlerini hala sürdürüyor.

PewDiePie olarak da bilinen Felix Kjellberg, bu seferde bir videosunda özellikle ABD'de bir hakaret sayılan "negro" kelimesini (nigger) kullanarak oldukça tepki aldı.

Yine bir canlı yayın esnasında kullandığı bu tabirle gündeme oturan ırkçılıktan sabıkalı Felix Kjellberg, anlaşılan o ki, yayınları sırasında çenesini çok tutamıyor ve izleyicilerini çileden çıkaracak tavırlar sergilemeye devam ediyor.

Bildiğiniz üzere "nigger" (negro) tabiri, ABD'de uzun yıllar zenci köleler için kullanılan bir sıfat olmuş, ancak daha sonra tamamen kullanılması hakaret olarak algılanan kelimeler arasında yer almıştı.

Ağır bir hakaret olarak değerlendirilen bu terim, Felix Kjellberg tarafından canlı yayında kullanılınca, yine tepkiye yol açtı. Ancak biliyoruz ki Kjellberg'in yayınlarında ırkçı ifadeler kullanma alışkanlığı var. Genç bir izleyici kitlesine hitap eden yayıncının bu kez kulağının çok daha sert çekileceği düşünülüyor.

PewDiePie YouTube Kanalını Silmedi Ama Herkesi Trolledi!

YouTube Yıldızı PewDiePie Kendi Video Kanalını Açıyor

YORUMLAR