PewDiePie YouTube’da 10 Milyar İzlenme Rekoruyla Tarihe Geçecek

PewDiePie YouTube’da 10 Milyar İzlenme Rekoruyla Tarihe Geçecek

Felix Arvid Ulf Kwellberg tarafından kurulan PewDiePie kanalı 10 milyar gösterime ulaşarak izlenme rekoru kırdı.

Felix Arvid Ulf Kwellberg, ya da bilinen adıyla PewDiePie, YouTube üzerinde 10 milyar görüntülenmeye ulaşarak kırılması güç bir rekorun sahibi oldu. PewDiePie YouTube kanalının abone sayısı da 40 milyonun üzerinde ve artmaya devam ediyor. PewDiePie’ın kurucusu Felix Arvid Ulf Kwellberg ilk izlenme rekorunu bir Minecraft çok oyunculu videosu ile kırmış daha sonra abone sayısını artırarak YouTube’un en çok izlenen kanalı olmayı başarmıştı.

PewDiePie Nedir?

PewDiePie, 2010 yılında YouTube kanalı olarak açılmıştı. ve 2013’ten bu yana dünya çapında en fazla abonesi olan kanallardan biri olarak gösteriliyor. Yeni rekorla beraber 10 milyar izlenme sayısına sahip ilk YouTube kanalı olan PewDiePie, ağırlıklı olarak oyunlar hakkında yorum videoları yayınlıyor.

Aralık 2012 Disney'in sahip olduğu Maker Studios ile yaptığı antlaşma sonrası daha popüler olan PewDiePie hemen her yıl YouTube’dan 4 milyon dolar para kazanıyor. Yayına başladığından bu yana Felix Arvid Ulf Kwellberg’ in 10 milyon doların üzerinde para kazandığı tahmin ediliyor.

İşte Sosyal Medyanın En İyi 10 Video İçerik Sağlayıcısı

YORUMLAR