PGI 2018'de 20 Takım 2 Milyon Dolar İçin Kapışacak

PGI 2018'de 20 Takım 2 Milyon Dolar İçin Kapışacak

PUBG Global Invitational 2018, dünyanın en iyi 20 takımını bir araya getirecek. Berlin'de düzenlenecek olan turnuvanın toplam ödülü 2 milyon dolar olacak.

PlayerUnknown's Battlegrounds, Battle Royal türünün en popüler oyunu haline geldi. Oyuncuların büyük bir kısmı oynadıkları oyunları bırakıp PUBG oynamaya başladılar. Oyunun oyuncu kitlesi o kadar arttı ki Steam'de en çok oynanan oyun haline geldi.

PUBG Corporation'ın başında olacağı turnuva Berlin'de gerçekleşecek. Turnuvaya Kuzey Amerika, Asya ve Avrupa'dan takımlar katılabilecek. Eleme sistemiyle birlikte katılan ekipler arasından en iyi 20 takım belirlenecek. Bu en iyi 20 takım FPP ve TPP modlarında 2 milyon doları kazanmak için büyük bir rekabete girecek. Turnuva Temmuz ayında başlayacak.

Bu yapılan etkinlik PUBG turnuvası değil. 2017 Gamescom'da PGI 2017 gerçeklemişti ama bu turnuvayı PUBG Corp üstlenmemişti. PGI 2018, PUBG Corp'un üstlendiği bir turnuva olarak karşımıza çıkacak. Oyunun geliştiricisi Brendan Greene, PUBG'nin en espor dünyasında yer edinmeye çalıştığını ve böylece stadyumlarda ve liglerde uzun yıllar boyunca turnuvalar göreceğimizi belirtti.

PGI 2018 ile ilgili bildiklerimiz bu kadar. Çok yakında katılan takımlar ve biletlerle ilgili daha fazla bilgi gelecek. Bizi takip etmeye devam edin!