Phantom Pain (MGS) Bu Nesile Çıkıyor

Phantom Pain (MGS) Bu Nesile Çıkıyor

VGA 2012'de gösterilen oyunlar arasında bir tanesi vardı ki oyuncuların kafasında soru işaretleri oluşturdu. Moby Dick stüdyosu tarafından geliştirilen Phantom Pain isimli oyunun videosu gösterimi itibariyle herkesi şaşırttı. Ancak oyunun içerdiği göndermeler ve benzetmeler sonucunda aslında Phantom Pain'in Metal Gear Ground Zeroes için hazırlanmış bir video olduğu yönünde toplu bir karara varıldı. Söz konusu Kojima olunca bu tür şaşırtmacalara her zaman hazır olmak gerek.

Phantom Pain'in MGS olup olmadığı tartışıladursun asıl ilgi çekici olan diğer yönünden, grafikerinden, bahsetmek gerek. Oyunun bu üst tarafta yer alan videosunun oyun içi görüntülerinden oluştuğu zaten biliniyordu. Şaşırtıcı olan kısmı insanlar bu grafikleri yeni nesil konsollarda görmeyi beklerken, yapımcı firma tarafından gelen açıklama bu görüntülerin hepsinin Xbox 360 ve PS3'ten elde edildiği ve oyunun bu nesilde aynı böyle gözükeceği yönünde oldu.

Bu da Kojima'nın şaşırtmacalarından biri mi yoksa gerçekten günümüz konsollarında böyle bir oyun oynayabilecek miyiz, bu soruların cevapları için biraz daha zamana ihtiyaç var.

YORUMLAR