Philips Anti-Blue Ekran Akıllı Telefonlar ile Artık Geceleri Uykunuz Kaçmayacak

Philips Anti-Blue Ekran Akıllı Telefonlar ile Artık Geceleri Uykunuz Kaçmayacak

Philips mavi ekran ışıklarını engelleyen anti-blue teknolojisiyle, geceleri akıllı telefonların gözlerinizi bozmasını ve uykunuzu kaçırmasını önlüyor.

Philips Anti-blue teknolojisiyle ürettiği telefonlarını tanıttı. Philips Antiblue teknolojisine sahip Sapphire S616 ve Sapphire Life V787 cihazlarını Çin’de tanıttı. Her iki telefonda LCD ekranlardan yayılan ve zaman içinde rahatsızlık verebilen mavi ışık etkisini yüzde 86 oranında azaltabiliyor. Aslında bu teknoloji yeni değil, Anti-blue bilgisayar monitörlerinde kullanılıyor, ancak akıllı telefonlar için uygulanamamıştı. SoftBlue teknoloji laboratuvarları sayesinde Anti-blue ekranları artık akıllı telefonlarda da görebileceğiz. Böylece hep yazdığımız akıllı telefonlar uykumuzu zehir ediyor gibi uyarılardan da kurtulmuş olacağız. Sapphire S616 ve Sapphire Life V787 cihazlarında bulunan DND modu (do not disturb), telefonların biz uyurken bildirimleri ışık oyunları ve ekran parlamaları kullanmadan görüntülemesini de sağlayabiliyor.

Philips Sapphire S616 ve Sapphire Life V787 cihazlarının küresel satışının olup olmayacağı henüz belli değil. Philips bu sularda yeni yeni teknesini yüzdürmeye çalışıyor. Telefonların Çin’deki başarısı gelecekte hangi pazarlara açılacağını belirleyebilir. 

Uyumadan Önce Elektronik Cihaz Kullanmak Ölüm Riski Taşıyor

Gece Yatarken Cep Telefonunu Kullanmak İntihar Etmekten Farksız

Akıllı Telefonunuza Sürekli Bakmamanız İçin 7 Geçerli Sebep

YORUMLAR