PhotoMath Öğrencinin Dostu, Hocaların Kabusu Olacak

PhotoMath Öğrencinin Dostu, Hocaların Kabusu Olacak

Geçtiğimiz haftadan beri iOS ve Windows Phone kullanıcılarını sevindiren ve Android kullanıcılarının dört gözle beklediği PhotoMath isimli uygulama metin anlama teknolojisini kullanarak kamerayla görüntülediğiniz matematik sorunlarını sizin için çözüyor. Sadece matematiksel denklemleri çözmekle kalmayan uygulama sonuca varırken hangi aşamaları kullandığını da size birer birer anlatıyor. Böylece ödev olarak yapılan veya sınavda çözülmesi gereken bir matematik sorusunda sonuca ulaşmak için yapmanız gereken tüm işlemler sırasıyla mobil cihazınızın ekranında görüntüleniyor.

Aritmetik ifadeleri, fraksyonları, üstlü sayıları ve köklü ifadeleri bile kolaylıkla çözen PhotoMath, öğrencilerin istismar edebileceği birçok seçeneği barındırırken Hırvatistanlı üretici ekip MicroBlink daha yapıcı fikirlerle uygulamalarını savunuyor. Mobil cihazların metin tanımlama teknolojisisyle gerçek dünya ile daha yakın temas kurmalarının güzel bir gelişme olduğunu ifade eden MicroBlink CEO'su Damir Sabol, eğitim kurumlarının hassasiyetine odaklanmayıp uygulamanın popülerleşmesinden oldukça mutlu görünüyor.

Şu an için iOS ve Windows Phone versiyonları olan PhotoMath'in Android versiyonunun 2015 yılının başında gelmesi bekleniyor.

Microsoft, Xbox Music'e Üyelik Sistemi Getiriyor

Kingdom Wars, Steam'de Ücretsiz Olarak Yayınlandı

YORUMLAR