Piano Tiles: Son Zamanların En Popüler Oyunu

Piano Tiles: Son Zamanların En Popüler Oyunu

Bazı oyunlar beklenmedik bir şekilde popüler oluyor ve bunu gerçekten hak edip etmedikleri koca bir soru işareti. Son dönemlerin popüler oyunlarından olan Piano Tiles, çok basit bir yapıya sahip olmasına rağmen birçok oyunseverin hoşuna giden 'huzursuzluk' ve 'gerginlik' hissini daha ilk bölümden itibaren aşılıyor.

Japon geliştiriciler tarafından üretilen ve piyasaya sunulan Piano Tiles, kısa bir sürede epey popüler hale geldi ve giderek daha fazla oyunsever tarafından indirilmeye devam ediyor. Oyun her ne kadar basit bir yapı üzerine kurulu olsa da kısa sürede bağımlılık yapıyor ve sürekli daha yüksek puan almaya teşvik ediyor.

Oyunda bizden siyah karolara basmamız ve beyaz olanlara asla dokunmamız isteniyor. Ne şekilde olursa olsun beyaz bir karoya dokunduğunuzda veya siyah olana basamadığınızda oyun sona eriyor. Kulağa çok kolay gibi gelse de bir süre oynadıktan sonra durum hiç de öyle olmadığını kanıtlıyor.

Piano Tiles farklı modlara sahip ve tahmin ettiğiniz gibi modların hepsi birbirinden zorlu görevlerle zenginleştirilmiş. Oyunun popüler olmasında hiç şüphesiz ki basit oluşunun büyük etkisi var. Bir bakıma Flappy Bird gibi düşünebilirsiniz: basit ama zor. Oyunun bağımlılık yaratan kısmı oynarken sebep olduğu gerginlik ve her an bir hata yapabilecek olmanın verdiği huzursuzluk.

YORUMLAR