Pinterest 100 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Pinterest 100 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Pinterest Türkiye’de çok fazla kullanıcı sayısına sahip değil ancak dünya üzerinde kalabalık bir kullanıcı kitlesi var. Pinterest 100 milyon kullanıcı sayısına ulaşmayı başardı.  

Ancak bu rakam Pinterest’in kullanıcı sayısının yüzde 70’lik bir oranının hala atıl durumda olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Pinterest kullanıcılarının yüzde 70’i her ay panolarına bir şey yerleştirip veya panolarda bulunan paylaşımlardan birine tıklıyor. Bu durum Pinterest’in aylık aktif kullanıcılarının yüzde 30’luk kısmının çok aktif olmadığını gösteriyor.

Öte yandan Pinterest büyüme hızından şikayetçi değil. Pinterest’in resmi blog sayfasından yaptığı açıklamaya göre, toplam kullanıcı sayısı son 18 ayda ikiye katlanmış. Toplam kullanıcılarının ise yüzde 45’ini ABD dışındaki kullanıcılar oluşturuyor. Pinterest’in piyasa değeri geçtiğimiz Mart ayında 11 milyar dolar olarak ölçülmüştü. Gelecek sene bu değerini biraz daha artırması muhtemel gibi görünüyor. Pinterest’e geçtiğimiz aylarda “satın al” düğmesi de eklenerek e-ticaret mümkün kılınmıştı. Pinterest’in sosyal mecrada en büyük rakibi Twitter. Twitter aylık 316 milyon kullanıcıya sahip.

Pinterest Nedir? (İnfografik)

Pinterest Kullanım Kılavuzu

Pinterest Fotoğraf Boyutları Nelerdir?

YORUMLAR