Pinterest Aktüel Haber Takip Uygulaması InstaPaper’ı Satın Aldı

Pinterest Aktüel Haber Takip Uygulaması InstaPaper’ı Satın Aldı

Pinterest internet üzerinden aktüel haberleri takip edip işaretlenerek istenildiği saatte okunabilmesini sağlayan InstaPaper’ı uygulamasını satın aldı. 2008'de kurulan InstaPaper daha önce Betaworks tarafından satın alınmıştı. 

Pinterest, son yılların en ilginç sosyal ağlarından bir tanesi olmasına karşın ülkemizde hala yeteri kadar popülerliğe ulaşamadı. Ancak dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılan servis, görsel öğeler üzerinden işleyen yapısı sayesinde yazılı içerikler değil görsellerden hoşlananlar için oldukça iyi bir içerik hizmeti sunuyor. Instapaper satın alımıyla servis, Pinterest üzerinde yazıları keşfetme ve saklama gibi işlemlerin hızlandırılmasını hedefliyor.

Instapaper'ın ne kadarlık bir ücrete satın alındığı açıklanmadı ama ekibinin San Francisco'ya taşınacağını biliyoruz. Bir süre daha yaşamaya devam edecek uygulama, servisini 1 Kasım 2016 tarihi itibariyle kapatacak. Ayrıca ekip hem uygulama hem de Pinterest için mesai harcayacak. Instapaper CEO'su Brian Donohue'de yaptığı açıklamada, Pinterest şirketinin Instapaper'a büyük değer katacağını dile getirdi. 

Bakalım bu satın alma hamlesinin Pinterest'e katkısı ne olacak.

Pinterest Artık Kelimeler Yerine Görsel Aramalara İzin Verecek

YORUMLAR