Pinterest Aylık 200 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı

Pinterest Aylık 200 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı

Belki bir Facebook, Instagram ya da Twitter olmasa da Pinterest, kendini kanıtladı ve 200 milyon aktif kullanıcısıyla Snapchat’i solladı.

Bu ayrıntıyı Snapchat’i yermek için vermedim. Aksine amacım Pinterest’i övmek. Şöyle ki, Instagram’ın Snapchat’le ne kadar uğraştığını hepimiz biliyoruz, zaten o da gizli saklı yapmıyor. Ancak gözümüzden kaçan bir ayrıntı var ki Instagram aynı oranda Pinterest’i bitirmek için de uğraştı.

Tamam hadi biraz anlayışlı olalım. Devir rekabet devri, sosyal medyanın tekeli olmaya ant içmiş gibi davranan Zuckerberg’e rağmen Pinterest’in böyle bir başarıya imza atması tebriğe değer. Tahminimce bu konuda en büyük etkiyi ‘Do it Yourself’ (DIY) yani Türkçesi ‘kendin yap’ projeleri ve oldukça geniş düğün arşivine borçlu olan sevilen uygulama, 173 milyon aylık aktif kullanıcılı Snapchat’i geçerek, 328 milyon kullanıcısı olan Twitter’ın ensesine yaklaştı.

Tabi sıralamadaki ciddi uçuruma dikkat çekmekte de fayda var. Çünkü Twitter’ın önündeki Instagram’ın 700 milyon, Facebook’unsa neredeyse Hindistan’ı var. Hadi canım, Facebook’un aylık aktif kullanıcısı sayısının 2 milyar olduğunu duymamış olamazsın!

Her neyse konumuz Pinterest. Uygulama başarısını kutlamak için bir dizi yeni özellik de duyurdu. Artık Pinlerinize zoom yapabilicek, panolarınıza alt bölümler ekleyebileceksiniz.

Eğer hiç Pinterest’i ziyaret etmediyseniz bu bir ilk olsun ve hemen gidip şöyle bir dolaşın. Evinize uygulayacağınız alternatif çözümler, yaratıcı kombinler, kolay ve şık saç tasarımları, seyahat fotoğrafları ve daha çok fazlası için adresi buraya bırakıyorum. Siteye göz attıktan sonra her telefonda bulunması gereken uygulamayı indirmeyi de unutmayın! İyi ‘pin’lemeler!

YORUMLAR