Pinterest Görünüm Değiştiriyor

Pinterest Görünüm Değiştiriyor

Pinterest, Ocak ayında başladığı testleri sonuçlandırdı ve yeni görünümünü herkese test etmesi için açtı. Herkesi yeni görüntümü kullanmak için davet eden Pinterest; ayrıca buna karar veren kullanıcılarından bir geri bildirim de beklediğini belirtti.

Değişimde ki asıl amaç artık daha büyük resimler ve daha fazla bağlantılı içerikleri gösterebilmek. Bu sayede insanların sitede daha fazla pinleme yapmasını sağlamak ve insanları daha fazla birbirine bağlamak amaçlanıyor. Başarılı olması halinde analitik bilgi toplayan şirketler ve pazarlama sektörü için daha sağlıklı fiyatlandırma yapılacağı belirtilen yeni sistem, kullanıcılar için de daha temiz ve düzgün bir görünüm sunuyor.

Yeni özelliklerden biri de kullanıcının yeni pinler keşfetmesi için artık baktığı sayfadan ayrılması gerekmiyor. Ayrıca daha önceden gönderdiğiniz pinler ile alakalı olan daha fazla pin gösterilmeye başlandı. Resimde de görüleceği gibi artık bir pinin altında benzer pinlerin gösterimi çıkacak. Pinterest yetkilileri bu konuyu YouTube'dan öğrenmiş olacaklar ki benzer bir yapıyı siteye getirmiş durumdalar.

Pinterest gelen yeni dizaynın yakın zamanda iOS ve Android uygulamalarına da geleceğini açıkladı.

Pinterest, Web Analiz Aracı Çıkardı

YORUMLAR