Pinterest iOS Uygulamasına Yeni Sekme Geliyor

Pinterest iOS Uygulamasına Yeni Sekme Geliyor

Görsel paylaşım sitesi Pinterest, uzun aradan sonra iOS uygulamasında yenilik yapıyor. “News” sekmesini bazı iOS kullancılarına gösteren Pinterest, diğer sosyal ağları takip mi etmeye başlıyor?

Pinterest'i uzun zamandır yeni bir özellik eklerken görmemiştik. Gerçi uygulama hem masaüstüde hem de mobilde çok sade, kulanışlı ve başından beri tüm ayrıntıları özenle düşünülmüş olarak kullanıma sunulduğundan kullanıcılar uygulamada bir eksiklik hissetmiyordu. Ancak mobilde Instagram'ın baskın bir kullanıma sahip olması Pinterest için bir tehdit olabilir; nitekim ekip de bunu görmüş olacak, “News” sekmesini denemeye karar verdiğini açıkladı. Twitter ve Instagram kullananların yakından tanıyacağı, takip ettiğiniz kişilerin neleri beğenip paylaştığını gösteren “Haberler” sekmesi şimdi Pinterest mobil uygulamasında yer alacak.

Henüz sadece bazı iOS kullanıcılarıda aktif olan sekme, geribildirimler doğrultusunda tüm kullanıcılara sunulacak. Android kullanıcıları için sekmenin ne zaman geleceği açıklanmasa da, biz çok geçmeden onların da bu güncellemeyi alacağını düşünüyoruz. Sosyal ağ yarışlarında elit duruşunu koruyan Pinterest'in önümüzdeki dönemdeki tutumunu da merak etimyoruz desek yalan olur.

WhatsApp 600 Milyon Aktif Kullanıcı Sayısına Ulaştı

iPhone 5'lerin Bataryaları için Değişim Programı Başladı

YORUMLAR