Pinterest, Twitter Kadar Büyüyebilir mi?

Pinterest, Twitter Kadar Büyüyebilir mi?

Facebook’un en büyük sosyal ağ olduğu gerçeği kimse için sürpriz değil. Fakat en büyük sosyal ağların sıralandığı listede şu günlerde bazı ilginç değişiklikler söz konusu. Son zamanlarda Amerika’da Pinterest’in, Twitter’ın kullanıcı sayısını yakalamak üzere olduğu ve en büyük ikinci sosyal ağ olmaya çok yaklaştığı söyleniyor.

Pinterest, sadece birkaç ay içinde kullanıcı sayısının milyonlara ulaşmasıyla ve neredeyse tüm ülkelere yayılmasıyla şu günlerde herkesi şaşırtıyor. Pinterest gitgide büyüyor ve Pew tarafından henüz yapılan bir araştırmaya göre, Amerika’daki kullanıcıların yüzde 15’i tarafından aktif olarak kullanılmakta. Twitter’ı Amerika’da kullananların yüzdesi ise 16. Karşılaştırma yapılacak olursa Facebook’un kullanıcı yüzdesi şu anda 67.

Instagram ise şu anda çevrimiçi kullanıcı sayısı yönünden çok kötü değil ve yüzde 13’lük bir kitleyi kapsıyor. LinkedIn Amerika’da hâlâ yüzde 20’lik kullanıcı oranıyla en büyük ikinci sosyal ağ olmaya devam ediyor.

Belki de bu sosyal ağları birbiriyle yarıştırmak çok da doğru değil. Çünkü bunların tümü birbirinden farklı ve her biri kullanıcılar tarafından yine farklı amaçlarla kullanılmakta. Twitter ve Pinterest birbirinden farklı ve LinkedIn ile Instagram da öyle.

Anonymous Tekrar İsrail'e Saldırdı

YORUMLAR