Pinterest, Web Analiz Aracı Çıkardı

Pinterest, Web Analiz Aracı Çıkardı

Sosyal ağ Pinterest’in yeni araçları Web site sahiplerinin, kendi sayfalarına gelen insanların pinlerle nasıl etkileştiğine dair bir görüş elde etmesini sağlıyor.

Pinterest, site sahiplerinin, kendi sayfalarının sosyal ağdaki performansını görmesini sağlayan yeni bir Web analiz aracı çıkardı. Pinterest Web Analiz adını alan araç, sosyal ağ üzerinde onaylı bir Web sitesi sahibi olan şirketler için kullanılabilir durumda. Analizler, site sahiplerine, kaç kişinin kendi sitelerindeki bir şeyi pinlediğine ve sosyal ağlardan kaç kişinin o siteye geldiğine dair ayrıntılı bilgi veriyor. Analizler ayrıca sitede repinlenen şeyleri ve en son pinlemeleri de gösteriyor. Pinterest’ten onay almak uzun işlemler gerektiren bir şey değil. Pinterest profilleri olan site sahiplerinin yapması gereken tek şey Web sitelerinin adresini girerek onay istemek. Oradan da sunucularına bir HTML dosyası ekleyecekler ya da sitenin sahibi olduklarını kanıtlamak için site başlığının içine bir META etiketi girecekler. Bu işlemden sonra da analiz aracını kullanmaya başlayabilirler.

Pinterest, 2012’de, milyonların pek çok şeyi arkadaşlarıyla paylaşmak için siteye katılmasıyla kendini gösterdi. Sosyal ağ geçen ay çok popüler oldu ve geliri de bir o kadar arttı. 

Pinterest Web Analiz aracını hemen denemek için tıklayın: http://business.pinterest.com/analytics/

BTK 2012 4. Çeyrek Raporunda Dikkat Çeken Noktalar - Telefon ve Kullanıcı Şikâyetleri

YORUMLAR