Plants vs. Zombies 2 Dünya Genelinde 16 Milyon Kez İndirildi

Plants vs. Zombies 2 Dünya Genelinde 16 Milyon Kez İndirildi

Popüler oyunlar arasında yer alan Plants vs. Zombies'yi daha önce oynadınız mı bilmiyorum ama gerçekten oynanabilecek en eğlenceli oyunlardan biri olduğunu söyleyebilirim. Özelliklede oyun içerisinde yer alan tüm başarımları kazandığınız zaman, yüzünüzde bir gülümsemeye neden olabilir.

Birçok oyuncu tarafından uzun zamandır yeni versiyonu beklenen oyun nihayet EA tarafından geliştirildi ve Plants vs. Zombies 2 adıyla iOS platformu üzerinde geçtiğimiz hafta içerisinde yayınlandı. Oyunun iOS platformunda yayınlanmasının ardından kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen yakaladığı 16 milyon indirme sayısıyla yeni bir rekor kırmayı başardı. Öyle ki oyun dünya genelinde 137 ülkenin App Store'u üzerinde en çok indirilen uygulamalar arasında yerini almayı başardı.

Böylece Plants vs. Zombies, EA tarihindeki en başarılı mobil oyun olma ünvanını da eline geçirmeyi başarmış oldu. Öyle ki oyunun sadece ilk gününde yakaladığı indirme sayısı EA'in daha önceden sahip olduğu rekoru neredeyse ikiye katladı.

Özellike oyun hakkında bilgiye sahip olan kullanıcılara ilginç gelebileceğini düşündüğüm ve geliştirici ekip EA tarafından oyun ile ilgili yayınlanan bilgiler şu şekilde:

  • 11 milyar güneş toplantı
  • 2 milyar zombi dalgası atlatıldı
  • 4 milyardan fazla bitki dikildi
  • 25 milyar saatten fazla oynandı

Eğer şimdiye kadar Plants vs. Zombies'i oynamadıysanız ve iOS işletim sistemine sahip bir cihazınız varsa Plants vs. Zombies 2'i mutlaka denemenizi öneririm.

Plants vs. Zombie 2 iOS oyununa Tamindir.com aracılığıyla hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Türk Telekomdan İnternet Kesintisi Açıklaması

YORUMLAR