PlatinumGames, Yeni Oyununu Project G.G. Adıyla Duyurdu

Atsushi Inaba ve Hideki Kamiya ile yapılan röportaj ile duyurulan oyunun şimdilik kod adıyla yani Project GG olarak anılıyor.

PlatinumGames stüdyosunun sıradaki büyük oyun duyurusu bu haftanın Weekly Famitsu sayısında gerçekleşti. Atsushi Inaba ve Hideki Kamiya ile yapılan röportaj ile duyurulan oyun, şimdilik kod adıyla yani Project G.G. olarak anılıyor.

Bu projenin, ilk iki oyununun Viewtiful Joe ve The Wonderful 101 olduğu üçlemenin son oyunu, son halkası olacağı söylenmiş. Şimdilik bir görsel yayınlanmış değil ama habere yer veren Gematsu sitesi, vücudu soluk bir ışıkla kaplanmış ve Kaiju (Japon filmlerinde görünen devasa yaratıklar) ile kapışmak için bir deve dönüşmekte olan bir çocuktan bahsetmiş.

Weekly Famitsu röportajında yer alan detaylarda Viewtiful Joe oyununun kahramana dönüştüğü, The Wonderful 101 oyununun ise bir grubun kahramana dönüştüğü bir oyun olduğuna dikkat çekilmiş. Projet G.G. ise devasa bir kahraman oyunu olacakmış. Her ne kadar aksiyon türünde olacak olsa da bütünüyle bu türe odaklanılmayacağı söyleniyor. Diğer bir deyişle, birden fazla türü barındıracak ama genel olarak aksiyon türüne girecek.

PlatinumGames yeni oyunu bütün platformlara çıkartma hedefindeymiş. Project G.G. geliştirici stüdyonun aynı zamanda yayıncısı olacağı bir oyun olacakmış ve Tokyo şehrinde yüz kişiden oluşan yeni bir stüdyo açılacakmış. Halihazırda on beş kişilik bir grup çalışmaya başlamış ama geliştirici arayışı devam ediyormuş.

The Wonderful 101: Remastered ve Project G.G. dışında duyurulması beklenen iki oyun daha var bildiğiniz gibi. Röportaj sırasında Atsushi Inaba, herhangi bir ipucu vermiyor ama içlerinden bir tanesinin PlatinumGames stüdyosunun aşina olduğumuz tarzında bir oyun olacağını söyledi.

YORUMLAR