PlayStation 2 Oyunlarını Bilgisayarınızda Oynamaya Ne Dersiniz? Bu Emülatörü Kaçırmayın!

PlayStation 2 Oyunlarını Bilgisayarınızda Oynamaya Ne Dersiniz? Bu Emülatörü Kaçırmayın!

Eğer zamanında PlayStation 2 oyun konsolunuz üzerinde oynadığınız Devil May Cry, Tekken, Silent Hill, Metal Gear Solid, God of War, Resident Evil, Grand Theft Auto, Final Fantasy, Shadow of Colossus gibi klasik oyunları unutamıyorsanız size güzel bir haberimiz var. 

Jean-Philip Desjardins adlı bağımsız geliştiricinin bireysel çalışmaları sonucu hazırladığı PlayStation 2 emulator yazılımı Play! bize bu güzel oyunları bilgisayarımızda oynama imkanı veriyor. Play! temel olarak PS2 oyun konsoluna özel olarak geliştirilmiş olan oyunları bilgisayar ortamı ile uyumlu halde çalıştırabilen bir emülatör. Oyun severlere tamamen ücretsiz olarak sunulan bu PS2 emulator yazılımı ile PlayStation 2 oyunlarını çalıştırabilmek ise oldukça kolay.

Play! sahip olduğunuz ve atmaya kıyamadığınız PlayStation 2 oyun CD veya DVD'lerinizi kullanarak bu oyunları oynamanıza izin veriyor. Bu iş için oyun CD veya DVD'sini bilgisayarınıza takıyorsunuz ve programın ana penceresi üzerindeki File menüsü altından "Boot cdrom" seçeneğini seçiyorsunuz. Program oyun CD veya DVD'lerinin yanısıra ISO formatındaki kalıp dosyalarını ve ELF dosyalarını da destekliyor.

Play! üzerindeki ayarlar ile oyunlarda kullanacağınız kontrolleri yapılandırabilir, ekran boyutunu değiştirebilir, video ayarlarını yapabilir, hafıza kartı seçeneklerine göz atabilirsiniz. Emülatör PlayStation 2 oyunlarını oynarken AVI formatında video kaydı yapmanızı da mümkün kılıyor.Yazılım halen geliştirilmekte, bu nedenle yayınlanacak güncellemelerle emülatöre daha zengin özellikler kazandırılabilmesi mümkün.

Play!'i ücretsiz olarak indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

Göz Kamaştıran Türk Yarış Oyun Drift Max Artık Çok Daha Eğlenceli!

YORUMLAR