Playstation 3'ün Satış Rakamı Açıklandı

Playstation 3'ün Satış Rakamı Açıklandı

Sony’nin yedinci jenerasyon oyun konsolu olan Playstation 3’ün Avrupa cephesinin en başındaki isim Jim Ryan Playstation 3’ün geleceği ve hedefleri hakkında konuştu. Sony Computer Entertainment Europe’un patronu Jim Ryan yaptığı açıklamada Playstation 3’ün PS Vita ile birlikte geri planda kaldığını ancak bundan sonra tekrar Playstation 3’e önem vereceklerini ve konsolun satış rakamlarını arttıracaklarını ifade etti.

Avrupa ülkelerinde 22 milyon adet satmayı başaran Playstation 3 bu rakamı daha ileri taşıma niyetinde. Bugüne dünya genelinde 64 milyon satmayı başaran Playstation 3’ün önündeki hedef ise bu rakama ilave olarak 13 milyon daha eklemek. Bu rakam ciddi bir rakam ve konsolun ömrünün uzadığına ve Sony’nin yeni nesil oyun konsolu olan muhtemel adı Playstation 4’ün gelmesinin daha uzak olacağına işaret.

Öte yandan böylesi bir hamle ile Playstation 3’ün son satışlarını gerçekleştirme niyetinde olduğunu düşündüğümüz Sony bundan sonra yeni konsolunu duyurabilir. Hedefledikleri bir satış rakamı var, ve bu rakama ulaştıklarındaki Playstation 3 görevini tamamlamış olacak. Bakalım Sony bu hedefine ulaşabilecek mi?

YORUMLAR