Playstation 4 - DualShock 4 Özellikleri

GDC'de Sony, Playstation 4 için daha önce hiç duyurulmamış bilgiler paylaştı. Donanım özellikleri, Playstation 4 Eye Kamerası ve arayüzü özellikleri açıklandı.

Playstation 4 - DualShock 4 Özellikleri

GDC'de Playstation 4 için yeni özellikleri açıklayan Sony, DualShock 4'ten de bahsetti.

Donanım Özellikleri, Eye Kamera, kullanıcı arayüzü gibi diğer detayları görmek için Playstation 4 için Açıklanan Teknik Özellikler yazısına bakabilirsiniz.

Playstation 4'ün resmi tanıtımında konsola ait tek görebildiğimiz parça olan DualShock 4 için Norden, yeni ve daha önce duymadığımız özelliklerden de bahsetti.

* DualShock 4'te analog yüz tuşlarını ve d-pad'i artık kullanmayacaklarını belirten Norden, yapımcıların buna PS3'te ilgi göstermediklerini bu yüzden dijital yüz butonlarını DualShock 4'te tercih ettiklerini belirtti.

* DualShock 4'teki titreşim özelliği, DualShock 3'tekine benzer olarak bir ufak bir de büyük titreşim motoru kullanacak. Ancak PS3'teki dijital motor'a göre daha havalı efektlere ve keskin bir yapıya sahip olacak.

* L2 ve R2 butonlarını yeniden dizayn ettkilerini belirten Norden, DualShock 3'e göre daha rahat bir tetik tuşu yaptıklarını belirtti.

* DualShock 4'teki analog çubuklar da daha dar ve parmaklarınıza oturan bir yapıya kavuşturuldu.

* Yeni kontrol cihazıyla birlikte gelen touchpad, ufak ekranına rağmen konsolunuzun bağlı olduğu ekranda 1920x900 alanlık bir dokunabilme kapasitesi sunacak.

* DualShock 4'te bulunan bir başka yenilik ışık barı; 4 farklı oyuncuya göre farklı renklerde yanacak. 1,2,3 ve 4. oyuncuya göre sırasıyla mavi, kırmızı, pembe ve yeşil renkte ışık verecek. Bu ışık barları, DualShock 4'ün şarj olduğu süre boyunca yanıp sönecek.

* PS4'le beraber her DualShock 4, mono kulaklık seti ve mikrofon girişine sahip olacak. Konsolu satın aldığınızda ekipmanlar da beraberinde gelecek. Kulakık 32Khz ses aktarımı yapacak. Ancak aynı anda 3 oyuncu veya daha fazlası bu sistemi kullanırsa 16 Khz ses aktarımına düşecek.

Playstation 4 için Açıklanan Teknik Özellikler

YORUMLAR