Playstation 4 Duyurusu Yakın Zamanda Olabilir

Playstation 4 Duyurusu Yakın Zamanda Olabilir

Playstation 4 ile ilgili söylentilerin ardı arkası kesilmezken yetkili firma Sony’den de yeni nesil Playstation ile ilgili bir açıklama geldi.

Sony’de yardmıcı başkanlık görevini yapan Hiroshi Sakamoto, verdiği bir röportajda Playstation 4’ün duyuru tarihi için bir ipucu verdi.

Yeni Playstation’ın duyurusuyla ilgili konuşması sırasında Sakamoto, yakın zamanda gerçekleşecek büyük bir olaya hazırlandıklarını söyledi.

Sakamoto, Playstation takımının E3 fuarına konsantre olduklarına değinirken yeni konsol duyurusunun fuar zamanından daha erken gerçekleşebileceğini de ekledi. 11 Haziran’da başlayacak E3 fuarından önce yapılabilecek duyuru için Sakamoto Mayıs ayını işaret etti.

Bu duyuru ne hakkında olacak sorusuna kesin bir cevap vermekten kaçınan Samato, “Size büyük haberler vermeyi planlıyoruz. Ancak bunun için en azından Mayıs ayını beklememiz gerekecek.” dedi.

Sony, yeni nesil konsol duyurusunu Microsoft’tan önce yaparak bir karşı hamle yapmak istiyor olabilir. Ancak yakın zamanda Sony’nin CEO’su Kazuo Hirai’nin yaptığı açıklamalar durumun tam tersini gösteriyordu. Playstation 4, Xbox 720’yi Bekliyor yazımızdan bu açıklamaları görebilirsiniz.

E3 2013 fuarına yaklaştıkça Sony’nin de Microsoft’un da hamleleri netlik kazanmaya başlayacaktır.

Playstation 4 Teknik Özellikleri

YORUMLAR