Playstation 4 için İddia Edilen Teknik Özellikler

Playstation 4 için İddia Edilen Teknik Özellikler

Sony tarafından geliştirilen Playstation 4’te tıpkı Xbox 720 gibi gizemini koruyor. Ancak bazı araştırmacılar bu gizemi, Sony açıklamadan önce çözmeye istekli.

Yakın zamada bu gizemi çözdüğünü iddia edenler Playstation 4’ün teknik detaylarını ve özelliklerini internet üzerinden paylaştılar.

Şu anda sadece söylenti aşamasında kalan bu açıklamalarda Playstation 4 için kullanılacak adın ‘PlayStation Orbis’ olacağı iddia ediliyor.

Teknik özelliklere bakacak olursak; Playstation 4’te 1.6 GHZ 8-çekirdek işlemci, “ultra-hızlı” DDR5 Ram ve donanıma yardım eden “gizli bir özelliğin” bulunduğu söyleniyor. Bu gizli özelliğin çok önemli olduğu belirtilirken detaylarının bilinmediği de söylentilerin arasına ekleniyor.

Söylentiyi ortaya atan Digital Foundry, yeni nesil Playstation için, “Nefes kesici görseller ve oynanışa; ciddi bir potansiyele sahip.” cümlelerini kullandı.

Söylenene göre, Playstation 4 ya da Orbis isimli konsol ayrıca Radeon HD GPU kullanıyor. AMD’nin Radeon 7970M kartına eş değer güçte bir kart bulunduran PS4’ün kartı 800MHz ve 512 MB RAM içerecek.

Sadece söylenti aşamasında kalan bu haberlerin doğruluğunu anlayabilmek için Playstation 4’ün tanıtılmasını bekleyeceğiz.

PS3, Xbox 360'a Karşı

YORUMLAR